שתף קטע נבחר

יגאל עמיר יעיד לטובת אבישי רביב

עמיר צפוי לומר לבית המשפט שסוכן השב"כ רביב לא ידע על הכוונה לרצוח את ראש הממשלה רבין

יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, יעיד ביום רביעי לטובת סוכן השב"כ לשעבר, אבישי רביב, הנאשם באי-מניעת רצח רבין. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי עמיר צפוי לומר לבית משפט השלום בירושלים שרביב לא ידע על כוונתו לרצוח את רבין.
רביב, שהתיידד עם עמיר בתקופת לימודיו באוניברסיטת בר אילן, מואשם כי ידע על כוונתו של זה לרצוח את ראש הממשלה, ולא דיווח על כך למפעיליו בשב"כ. עד כה העידו במשפטו של רביב עדי התביעה, בהם בכירים בשב"כ.
אחת מהעדויות הדרמטיות במהלך המשפט הייתה זו של ראש צוות חוקרים בשב"כ. בעדותו אמר כי יומיים לאחר רצח ראש הממשלה רבין, הודה רביב בחקירתו בשב"כ כי "שמע את יגאל עמיר מתבטא בנושא דין רודף, ומתבטא שיהרוג את יצחק רבין".
ביום ראשון הקרוב ייפתח שלב ההגנה במשפטו של רביב, וסניגוריו של סוכן השב"כ לשעבר, הסניגור הציבורי הראשי של ירושלים, משה הכהן, ועו"ד איתן פלג, החליטו לזמן את עמיר לעדות.
השבוע הגיעו נציגי הסניגוריה, עורכי הדין הכהן וחלי לסר, לבית הכלא שבו מוחזק עמיר בבאר-שבע, כדי לדון עמו בנושא עדותו. עמיר הודיע להם שלשום כי הסכים להעיד לטובת רביב. לפיכך, יובא עמיר ביום רביעי לבית המשפט בירושלים מהכלא, בליווי שירות בתי הסוהר.
מהשיחות המקדימות שניהל עמיר בכלא עם נציגי הסניגוריה הציבורית, עולה כי רביב לא שמע ממנו את מה שהתביעה מייחסת לו ששמע: על כוונה מפורשת לרצוח את ראש הממשלה.
הפגישה בכלא נערכה לאחר שהתביעה במשפט סירבה להגיש לסניגוריה הודאות שמסר יגאל עמיר מייד לאחר הרצח בחקירתו במשטרה ובשב"כ. הסניגוריה מצביעה על הבדלי גרסאות באשר למעורבותו של רביב בפרשה בעדויות שמסרו בחקירתם במשטרה יגאל וחגי עמיר. לפני חודשים אחדים זימנה התביעה במשפטו של רביב את האח, חגי עמיר, לעדות מטעמה, אולם הוא סירב לשתף פעולה ולהשיב על שאלות התובע.

בהכנת הכתבה השתתפו גם מיכל גולדברג ועדנה אדטו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דייגו מיטלברג
יגאל עמיר. מתגייס לטובת רביב
צילום: דייגו מיטלברג
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
רביב. חוקר בשב"כ העיד שרביב הודה כי שמע את עמיר מדבר על רצח רבין
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים