שתף קטע נבחר

מוחמד בכרי מודה לצנזורה

"אני מודה לצנזורים...בעקבות כך העולם מביע התעניינות", אמר במאי "ג'נין, ג'נין"

הבמאי והשחקן הישראלי מוחמד בכרי הודה אתמול למדינת ישראל על שאסרה את הקרנתו של הסרט הדוקומנטרי "ג'נין, ג'נין". לדבריו של בכרי אי התרת הפרסום עזרה לו להביא את הסרט לאור הזרקורים הבינלאומי. הסרט, שנאסר להקרנה על-ידי הצנזורה הישראלית, הוקרן בפני סטודנטים באוניברסיטת תל-אביב, בנווה שלום (ישוב מעורב ליד לטרון) וברמאללה. ההקרנות זכו לסיקור בינלאומי ולפירסומים בסוכנויות הידיעות.
במהלך ההקרנה ברמאללה, בה נכח בכרי, אמר הבמאי כי הסרט ייצא להקרנות גם באירופה ובארה"ב. "אני מודה לצנזורים הישראלים שהחרימו את סרטי, מכיוון שבעקבות כך העולם מביע התעניינות גדולה בו". החלטת המועצה הישראלית לביקורת על סרטים עוררה סערה בשבוע שעבר לאחר שאסרה את פרסום הסרט, שעוסק, בין היתר, בקרבות ג'נין, בתואנה כי מדובר בסרט תעמולה חד-צדדי, שמציג את האירועים באופן מסולף בעת שהמלחמה עדיין נמשכת. מדובר בסרט הראשון מזה 15 שנה שנאסר להקרנות מסחריות ולשידור בישראל. "זהו סרט שמכה עמוק בתוך הרגישויות של הציבור, שיכול בטעות לחשוב שחיילים ישראליים מבצעים פשעי מלחמה באופן סיסטמתי ומכוון", כתבה המועצה בהודעה מטעמה. בכרי מצדו טען כי מדובר בצעד פוליטי שמטרתו לא לפגוע בראש הממשלה המכהן לקראת הבחירות בחודש ינואר.
"ג'נין, ג'נין" מתאר את קרבות גנ'ין דרך עיניהם של תושבי מחנה הפליטים. למעלה מ-23 חיילים ישראלים ו-50 פלסטינים נהרגו במהלך הפשיטות על המחנה שהתבצעו לאחר סדרה של פיגועי התאבדות בישראל. הסרט הוקרן עד כה באמסטרדם, איטליה, טוניס ומצרים. הסרט זכה לתגובות חיוביות בחו"ל, אך התקבל במחאות חריפות במהלך ההקרנות שהתקיימו בסינמטקים בתל-אביב ובירושלים בחודש שעבר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בכרי. ותודה למדינת ישראל
מתוך הסרט. עדויות של תושבי המחנה
לאתר ההטבות
מומלצים