שתף קטע נבחר

הולנד: מעשה בפעילה פרו פלסטינית ובדגל ישראל

כתב הולנדי יצירתי החליט "לגמול" לאשתו של נגיד הבנק האירופי המרכזי על עמדותיה הפרו-פלסטיניות: היא התעוררה בבוקר וגילתה דגל ענק מתנוסס מעל ביתה - בצבעי כחול לבן...

תקרית משעשעת ו"פרו ישראלית" בהולנד: אחד הכתבים ההולנדים, הידוע בפרובוקטיביות שלו, החליט לנקוט יוזמה ולהניף דגל ישראל ענקי מעל ביתה של אשת נגיד הבנק האירופי המרכזי, הידועה בעמדותיה הפרו פלסטיניות.
הדבר אירע ביום שישי בבוקר. הכתב, ויליברורד פרקוין, הגיע לביתה של גרטה דאוסנברג, אשת נגיד הבנק האירופי המרכזי. באמצעות מנופים, הונף דגל ישראל ענק מעל ביתה של דאוסנברג עד שכיסה כליל את ביתה. דאוסנברג ידועה מאוד בהתבטאויותיה הפרו פלסטיניות ובנקיטת צעדים שגרמו לבעלה לא מעט מבוכה בעבר. האירוע הבולט היה הנפת דגל פלסטין מעל מרפסת ביתה, מעשה שעורר את זעם הקהילה היהודית הגדולה בעיר, וכן הפצת עצומה פרו פלסטינית אשר עליה הוחתמו אישי ציבור, שקראה לסיום הכיבוש.
דאוסנברג ההמומה הזעיקה את המשטרה. השוטרים שהגיעו למקום דרשו מן הכתב לפנות את השטח, אך הוא סירב ולפיכך פונה בכוח ונעצר למספר שעות. "בסך הכל מדובר בפעולה שיש לה מסר משעשע", אמר לאחר ששוחרר. האירוע כולו תועד במצלמות טלוויזיה על מנת להכין כתבה לתכנית טלוויזיה ברשת SPS, טלוויזיה פרטית מסחרית בהולנד.
אחד העיתונים שדיווח על המבצע הטלוויזיוני, הסביר שהכתב טען שקיבל אישור לפעולה מן המשטרה, אך נראה שמי ששמעו על כוונתו להניף דגל, לא ידעו שמדובר בכזה דגל גדול... תגובתה של דאוסנברג עצמה לאירוע טרם נשמעה.
פרקוין ידוע בהולנד ככתב פרובוקטיבי במיוחד, שמוצג ע"י רשת הטלוויזיה שבה הוא עובד כמי ששואל את השאלות שאיש אינו מעז לשאול. לפני כמה חודשים נעצר בטוקיו לאחר שצילם אנשים צונחים מרבי קומות - למרות שהדבר אסור על פי חוק. 'מבצע הנפת הדגל' כולו ישודר בקרוב ברשת הטלוויזיה המסחרית בהולנד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:מתוך עיתון הולנדי דה טלגרף
המבצע ההולנדי: כך זה נראה
צילום:מתוך עיתון הולנדי דה טלגרף
מומלצים