שתף קטע נבחר

פסילה ראשונה: משה פייגלין לא יהיה חבר כנסת

יו"ר ועדת הבחירות החליט לפסול את פייגלין מרשימת הליכוד, בשל עברו הפלילי והעובדה שלא חלפו 7 שנים מיום ביצוע העבירה. גורמים בליכוד: "ברוך שפטרנו"

פסילה ראשונה של מתמודד לכנסת: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט מישאל חשין קבע כי משה פייגלין, מקום 40 ברשימת הליכוד, פסול להתמודדות לכנסת ושמו ימחק מהרשימה.
חשין הסביר בהחלטתו כי על פי חוק אדם שנשפט לתקופת מאסר העולה על שלושה חודשים וטרם חלפו 7 שנים מיום העבירה - לא יוכל להתמודד על מקום בכנסת.
פייגלין, איש תנועת "זו ארצנו" לשעבר, הורשע בשנת 97' בעבירת המרדה וכן בעבירה של פירסום דבר המרדה. על עבירות אלה נשפט לשמונה עשר חודשי מאסר, מתוכם שלושה חודשים בפועל. בנוסף הופעל מאסר חופף על תנאי לחצי שנה שהיה תלוי נגדו. פייגלין לא הגיש ערעור וריצה את העונש בעבודות שירות. על פי השופט חשין עבירות אלה נושאות קלון ולכן פייגלין לא יוכל להיות חבר כנסת בשלב זה.
משה פייגלין הגיב בחריפות בשיחה ל-ynet על ההחלטה: "הפעולות שביצעתי על מנת לעצור את תהליך הדמים של אוסלו הן פעולות שיש עמן כבוד רב ובוודאי שלא קלון, היום לנוכח המציאות הקשה שהסכם אוסלו הביא אותנו אליה, ברור שהייתי חוזר על אותן פעולות וביתר שאת".
הוא תקף את השופט חשין וטען כי "כמו שאר צמרת המשפט בישראל, הוא איפשר את תהליך הדמים של אוסלו ונתן לו את הגיבוי המשפטי. כך שברור שמי הוא חלק מהתהליך ייצא נגד מי שהתנגד לו וחושף את קלונו". הוא הדגיש: "נמשיך לפעול בתוך הליכוד ולגייס כוחות אידיאולוגיים בתוכו, משום שהסיכוי היחיד לצאת ממעגל הדמים הוא דרך מפלגת השלטון".

"ברוך שפטרנו"

גורמים בליכוד אמרו ל-ynet מנגד: "ברוך שפטרנו. אין ספק שפייגלין היה זר לתנועה. אידיאולוגית הוא ימני מהימנים שבליכוד, גם באקטיביזם שלו הוא מרחיק לכת בהרבה מהליכודניקים, וישנה גם חשדנות כלפיו, מתוך חשש שהליכוד מהווה מקפצה מבחינתו, ומבטא ניסיון לתפוס מעמד על חשבון חוקת הליכוד".
היועץ המשפטי של הליכוד, איתן הברמן, אמר ל-ynet: "מבחינת הליכוד, התנועה אפשרה לו להתמודד, אך פייגלין לא יכול להמשיך ולהיות ברשימה משום שהשופט לא קיבל את טענתו כי אין קלון בעבירה שביצע".
יצויין כי את מקומו של פייגלין תתפוס הבאה אחריו ברשימה לכנסת, פנינה רוזנבלום.
ממפלגת העבודה נמסר בתגובה, כי "חבל שהליכוד נזקק לוועדת הבחירות המרכזית כדי להוציא מתוכו גורמים פליליים. אנו קוראים לשרון לבער את הפשע המאורגן מתוכו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
פייגלין. בחוץ
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים