שתף קטע נבחר

מתיחת פנים לשוק

תוכנית לפיתוח מתחם השוק בפתח תקווה, הופקדה לאחרונה בוועדה המחוזית. העבודות צפויות להתחיל בשנה הבאה, הסוחרים מרוצים: "המקום יהפוך תוסס יותר"

תוכנית לפיתוח מתחם השוק העירוני ברחוב ליפסקי בפתח תקווה, הופקדה בידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז. המדובר בתוכנית המתפרשת על שטח שגודלו 10 דונם, וכוללת 256 יחידות דיור בשני מגדלי מגורים בני 22 קומות, וקומה מסחרית אחת בחלקו המזרחי של רחוב ליפסקי, שתכלול מרתפי חנייה.
העבודות לבניית האזור המסחרי החלו באחרונה. על פי התוכנית, התחייב היזם לשפץ את השוק מהיסוד במהלך שנת 2003, בתנאי שלא יוגשו התנגדויות. עד עתה, שוקמו מערכות התשתית, הכוללות ביוב וצנרת מים. במסגרת העבודות לשיפוץ השוק, יוחל בין השאר, בבניית שירותים, התקנת מערכות חשמל תת קרקעיות וחידוש מדרחוב השוק, כך שיכלול מצלמות אבטחה, עמדת בקרה ומערכות תאורה מודרניות.
"הכוונה היא לשפץ את השוק על פי מודל השווקים הפועלים בחו"ל. אנו נבצע במקום מתיחת פנים רצינית", מסביר איציק פרנס, אדריכל התוכנית. בניגוד לתוכנית המקורית שהוצגה לפני כשנתיים, וכללה את פינוי השוק, תוכנית זו אמורה ליצור רצף מסחרי בקומה אחת, מבלי לפגוע בשוק, כשמעליו ייבנו בנייני מגורים.
בבר כהן, יו"ר ועד סוחרי השוק, מביע תמיכה מלאה בתוכנית. "ועד הסוחרים עודכן בפרטי התוכנית, ואין לנו שום התנגדות שיוקם מבנה מסחרי לידנו, להיפך. זה רק יתרון לחיי המסחר בשוק, שיהפוך תוסס יותר. מתיחת פנים לשוק, תגרום לכך שהוא יהיה אחד השווקים היפים בארץ. התכנון הוא לשפץ את כל התשתית הרקובה, הביוב והצנרת הבעייתית. אנחנו רק מקווים שהעבודות יחלו כפי שהובטח לנו"

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
ישופץ בהתאם למודל המקובל בחו"ל
צילום דודו פריד
מומלצים