שתף קטע נבחר

ענבל גבריאלי הגישה תלונה על לשון הרע נגד פריצקי

הגשת התלונה - בעקבות דבריו של פריצקי בתוכנית "פוליטיקה" כי "לא ייתכן שייכנסו לכנסת אנשים בעלי רבב פלילי. ענבל גבריאלי למשל, היא יעד מודיעיני של המשטרה"

ענבל גבריאלי, מועמדת הליכוד לכנסת הבאה הגישה היום (ד') תלונה במשטרה נגד ח"כ יוסף פריצקי (שינוי) בשל הוצאת לשון הרע.
גבריאלי, שנבחרה במקום ה-31 בבחירות המקדימות בליכוד, טוענת באמצעות עו"ד יואל רשף, כי פריצקי אמר אמש בתוכנית פוליטיקה בערוץ 1, בדיון נערך שם כי "לא ייתכן שיכנסו לכנסת אנשים בעלי רבב פלילי". כאשר עו"ד רוני בראון, אף הוא מועמד מטעם הליכוד לכנסת, שהופיע בתוכנית, ביקש ממנו שיאמר למי הוא מתכוון, השיב פריצקי: "ענבל, היא יעד מודיעיני של המשטרה".
לטענת גבריאלי אמירה זו בטלוויזיה היא עבירה על חוק איסור לשון הרע. החוק קובע כי לשון הרע הוא פרסום של דבר העלול להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם. לאחר התוכנית שוחח עו"ד רשף עם ח"כ פריצקי, שאמר לו לטענתו כי הוא לא מתכוון להתנצל על דבריו.
עו"ד רשף אמר כי "העובדה שפריצקי הוא חבר הכנסת היוצאת אינה מקנה לו כל זכות להוציא לשון הרע ולפגוע בענבל גבריאלי בצורה כה זדונית, ולבטח אינה מקנה לו רשות לעבור עבירה פלילית. חוקי המדינה חלים על כולם ואישי ציבור חייבים, על אחת כמה וכמה, לכבדם".

פריצקי: זהו ניסיון להלך עלי אימים

ח"כ פריצקי אמר בתגובה לתלונה כי "זהו ניסיון להלך עלי אימים. אני לא נבהל מאיומי סרק שכאלה. משפחת גבריאלי היא יעד מודיעיני של משטרת ישראל, והגברת גבריאלי צריכה להסביר לציבור בישראל איך זה שבחורה אנונימית בת 27, ללא כל פעילות פוליטית וציבורית, נבחרת להיות חברת כנסת ומחוקקת במדינת ישראל".
מהמשטרה נמסר כי התלונה של גבריאלי נבדקת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
גבריאלי. לשון הרע
צילום: אתר הכנסת
צילום : ארכיון ידיעות אחרונות
פריצקי. יעד מודיעיני?
צילום : ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים