שתף קטע נבחר

בעקבות הפיגוע: המתנחלים דורשים גדרות אלקטרוניות

בתקופה האחרונה ביקשו בעתניאל להקים גדר אלקטרונית סביב ההתנחלות, אולם הדבר לא יצא אל הפועל. מועצת יש"ע: "הממשלה לא מגלה את היחס הנדרש לבעיית החדירה ליישובים"

בתגובה לפיגוע בעתניאל, דורשים במועצת יש"ע להתחיל מיד בבניית גדר אלקטרונית סביב כל התנחלות בגדה.
בתקופה האחרונה ביקשו ראשי עתניאל מהצבא לבנות גדר כזו סביב היישוב, אולם הדבר לא יצא אל הפועל. רק הישיבה בהתנחלות מגודרת, אולם מדובר בגדר קלה מאוד לפריצה, כפי שהתברר בחדירת המחבלים.
במועצת יש"ע אומרים כי "העובדה שעד היום, למרות עשרות חדירות קטלניות לישובים, לא הוקם אפילו מטר אחד של גדר אלקטרונית בישובים ביהודה ושומרון, ולא הועמדו התקציבים הנדרשים לשיפור הגנת היישובים, מעידה שהממשלה לא מגלה את היחס הנדרש לבעיית החדירה לישובים".
קציני צבא אמרו כי הם מודעים לסכנה הרבה הטמונה בכך שעתניאל, וכמוה עוד התנחלויות רבות ברחבי השטחים, אינן מוקפות בגדר.
הקמת הגדרות סביב יישובים מתמהמהת כבר למעלה משנתיים, מאז פרוץ האינתפיאדה, מסיבות אידאולוגיות ותקציביות. תחילה התנגדו המתנחלים לבניית גדרות סביב יישוביהם, אולם בתקופה האחרונה שינתה מועצת יש"ע את עמדתה בעניין, וכעת היא דורשת הקמת גדר היקפית (אלקטרונית) שתתריע על חשש לחדירה.
לאחר החדירה למושב חמרה, לפני כשנה, וכאשר פיגועי החדירה לישובים החלו להסתמן כדרך פעולה מועדפת על ידי המחבלים, החלו המהלכים לשיפור המיגון ביישובים לצבור תאוצה, אולם עד היום לא הצליח משרד הביטחון לגייס את התקציב העצום – למעלה ממיליארד שקלים, כדי להתחיל בעבודת המיגון במרבית היישובים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפיגוע בעתניאל. דרשו גדר אלקטרונית
צילום: איי פי
מומלצים