שתף קטע נבחר

"שהמדינה תממן סקר הזיהום במתחם תעש ברמה"ש"

עמותת אדם טבע ודין טוענת בעתירה לבג"ץ, כי למרות הבטחת היועץ המשפטי לממשלה שהמדינה תישא בהוצאות למימון הסקר הדבר לא נעשה והמדינה אפילו מקדמת תוכניות בנייה באזור

עמותת אדם טבע ודין עתרה אתמול (ב') לבג"ץ בדרישה לממן לאלתר את חקירת זיהום קרקע ומי תהום במתחם תעש ברמת השרון. הבדיקה אמורה להתבצע על ידי נציב המים, בהתאם להתחייבות היועץ המשפטי לממשלה.
העתירה הוגשה באמצעות עוה"ד אלונה קארו-יפת ועו"ד גידי פרישטיק, נגד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שר האוצר סילבן שלום, נציב המים, שמעון טל, הוועדה המחוזית המיוחדת לפינוי תעש רמת השרון, מינהל מקרקעי ישראל והתעש.
לטענת העותרת מדובר במחדל של הרשויות, הנמשך כבר יותר משנה על שלא החלו בביצוע סקר קרקע ומים מקיף במתחם תעש ברמת השרון. הסקר אמור לבדוק את התפשטות הזיהום של הקרקע ומי תהום בחומרים מסוכנים ורעילים.
אט"ד טוענת, כי מחדלן של הרשויות חמור ביותר, לאור התחייבות מפורשת של היועץ המשפטי לממשלה, אשר קיבלה תוקף שיפוטי בנובמבר 2001, במסגרת תובענה ייצוגית שהוגשה על ידי תושבי רמת השרון, מור שמגר ויורם אלרון, כי "על מנת לא לעכב את ביצועו המיידי של הסקר, תמומן עלות הסקר, בשלב הביניים על ידי המדינה".
אט"ד טוענת, כי למרות ההתחייבות, לא הועבר המימון לצורך ביצוע הסקר ולא הוחל בביצועו. יתרה מזו, טוענת העמותה, הממשלה ומינהל מקרקעי ישראל החלו לקדם תוכנית בנייה במתחם מבלי שהובררה התשתית העובדתית המלאה של תמונת הזיהום, היקפו, חומרתו ומידת התפשטותו.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים