שתף קטע נבחר

ברק מגיב: סיפור חזרתי לפוליטיקה מצוץ מהאצבע

מלשכתו נמסר ל-ynet כי הוא הבהיר ליו"ר העבודה שהפרסום ב"מעריב" כי הוא חוזר לפעילות בעבודה - אינו נכון. מצנע בתגובה: "ברק אמר לי שמדובר בבירבור וקישקוש"

"הסיפור מצוץ מהאצבע", במילים אלה מכחישה טבעת האנשים הקרובים לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק את הסיפור על חזרתו לפעילות פוליטית בקרוב. הבוקר (יום ד') שוחח ברק עם יו"ר המפלגה עמרם מצנע בעניין וכן עם מזכ"ל המפלגה אופיר פינס והסביר, כי הדברים שפורסמו אינם נכונים.
מלשכת ברק נמסר כי הוא איננו מתראיין עד למוצאי שבת, אז יתארח בתוכנית "פגוש את העיתונות" עם שלי יחימוביץ'. בהודעה רישמית שנמסרה מלישכת ברק נאמר, כי "ברק הבהיר למצנע ולמזכ"ל אופיר פינס, כי מדובר בברווז עיתונאי מצוץ מהאצבע והביע את פליאתו על כך שהכתב כלל לא פנה אליו".
הבוקר פורסם ב"מעריב" כי אהוד ברק חוזר לפעילות פוליטית ובקרוב מתכונן ראש הממשלה לשעבר שפרש לאחר ההפסד בבחירות 2000 לשוב למרכז הזירה, במאמץ לכבוש את מפלגת העבודה.
אבינועם ברוג, אחיו של ברק: "הדברים פורסמו ללא בדיקה עם אהוד. הוא בארץ ואפשר לשאול אותו. מהידוע לי, הדברים אינם אמת ולא נבדקו עם ברק עצמו".
גם ח"כ שירי ויצמן (עבודה), מקורבו של ברק, הצטרף לשורת המכחישים. "בהתבטאות הזו אין כל חדש", טוען שירי. "ברק אמר שבעתיד ירצה לחזור לפוליטיקה, אבל כרגע הוא לא יעשה דבר בעניין כדי לא לפגוע ביו"ר עמרם מצנע. בשבועות שנותרו עד הבחירות ברק יעשה כל שיוכל כדי לסייע למצנע ולעבודה".

מצנע לברק: "מה אתה אומר זה בירבור?"

יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, אמר היום בסיור בהתנחלויות גנים וכדים לגבי חזרתו של אהוד ברק כי "אני חושב שהנושא איננו רלוונטי". מצנע ביקש להכחיש את הפרסום ויצר קשר עם ברק בטלפון, לאוזני הכתבים. "מה אתה אומר זה בירבור?", שאל מצנע את ברק, והוסיף: "כן כן, את זה תגיד לכלי התקשורת, צריך שישמעו את זה בקולך".
בתום השיחה אמר מצנע כי "אני מאמין לכל אדם שאומר לי את האמת. ברק אמר לי שהדברים הם בירבור וקשקוש ואיש לא שאל אותו על כך דבר".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
ברק. לא חוזר?
צילום: דודו פריד
צילום: חיים זיו
מצנע. "זה בירבור?"
צילום: חיים זיו
מומלצים