שתף קטע נבחר

ביהמ"ש ביטל השתתפות "גשר" בבחירות

ביהמ"ש המחוזי נענה לדרישת הח"כים דוד לוי ומוטי משעני לאסור על התמודדות המפלגה. השופט קבע שלפעילים שהחליטו להמשיך ולהריץ את הרשימה למרות החלטה קודמת שהתקבלה על מעבר לליכוד, לא היתה סמכות לכך

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (ד') לרשם המפלגות ולוועדת הבחירות המרכזית לבטל את רישומה של מפלגת גשר לבחירות לכנסת. זאת מכיוון שלפעיליה לא היתה סמכות חוקית להתמודד.
הצו הוצא לבקשתם של ח"כ דוד לוי, לשעבר יו"ר התנועה, וח"כ מוטי משעני, שהצטרפו לליכוד.
ב-20 בנובמבר כונסה אסיפה כללית של מפלגת גשר, בה הוחלט, בנוכחות כ-200 חברי מפלגה, על הפסקת פעילותה ואי התמודדות בבחירות לכנסת ה-16. זאת, בעקבות פרישתם מהמפלגה של לוי ומשעני, וכוונתם להצטרף לליכוד. ההצעה התקבלה פה אחד למעט התנגדות של שני חברים, והודעה על כך נשלחה לרשם המפלגות.
לאחר הפריימריס בליכוד התכנסו שוב חברי גשר והחליטו הפעם דווקא להמשיך בפעילות המפלגה. באסיפה בה נכחו כ-100 איש, התקבלה החלטה להתמודד בבחירות. לרשם המפלגות נשלחה רשימה בת 6 חברים, כשאתי שירז מוצבת במקום הראשון, ואחריה אברהם בן-שטרית. באותה אסיפה הוסמכה אתי שירז ליו"ר המפלגה, ובן שטרית לממלא מקומה.
כששמע ח"כ דוד לוי על ההחלטה שהתקבלה ב"גשר", הגיש בקשה לוועדת הבחירות לפירוק המפלגה, וכמו כן תבע לאסור על השתתפותה בבחירות. ועדת הבחירות הפנתה את לוי לבית המשפט המחוזי.

"אין להם סמכות"

בית המשפט המחוזי קבע היום כי "כינוס האסיפה בה הוחלט על המשך פעילותה של "גשר", וההחלטות שהתקבלו במסגרתה, אינן תקפות, מאחר ובתקנון המפלגה צוין כי הסמכות לכנס אסיפות נמצאת בידיו של יו"ר המפלגה בלבד".
"העדר סמכות לכינוס האסיפה", נאמר בפסק הדין, "וממילא חוסר הסמכות בכינוסה.. שומטים את הקרקע מתחת להחלטות שהתקבלו בה, ומחייבת את פסילת רשימת המועמדים שהוגשה לוועדת הבחירות", קבע השופט אורי גורן.
בתקנון לא מצוין מי ממלא את מקום היו"ר במידה וזה עוזב, ולכן מצויה כרגע המפלגה במבוי סתום.

"נערער על ההחלטה"

מהמפלגה נמסר כי בכוונתם לערער על החלטת השופט גורן, ואין בכוונתם לוותר על המשך פעילותם. "אין שום סיבה שהמפלגה תתחסל בגלל עזיבתו של לוי", אומרים גורמים ב"גשר".
"השופט החליט שאין לאיש מאתנו הסמכות לזמן ישיבות", אמרה אתי שירז, מספר 1 בגשר, "אבל השופט לא נותן מענה לגבי מי יכול היום לזמן ישיבה בגשר, ובתקנון לא מצוין מה קורה כשיו"ר עוזב. רוב פעילי המפלגה מעוניינים להמשיך בפעילות, אבל דוד לוי שם אותנו למטרה והוא לא מעוניין שגשר תמשיך. אחרי שלוי עזב חיכינו עד אחרי הפריימריס בליכוד, כדי שלא יראה שהוא רוקד על שתי החתונות, אבל ברגע שהוא שמע שאנחנו רוצים להמשיך, הוא הגיש בקשה לפירוק".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום זום 77
לוי. זה לא המפלגה שלי
צילום זום 77
צילום צביקה טישלר
לוי ומשעני. היו זמנים
צילום צביקה טישלר
מומלצים