שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרובוטריקים: ערכת ריענון

  הערב הם חוזרים. גם אנחנו. לרגל שובו של המנדט, הנה כל מה שתמיד רציתם לזכור על הרובוטריקים אבל בטח שכחתם

  קצת לפני המלחמה בעיראק, הקרב על האנרגיה רלוונטי מתמיד. גם כיום יש מלחמה בין הטוב והרע, ענייני נשק לא קונבנציונלי וכו' – אבל הרובוטריקים היו שם קודם, למרות שאין להתפלא אם יום אחד ינציח צלם פפראצ'י את ג'ורג' בוש הופך למשאית בדרכו לחופשה המשפחתית. בכל אופן, לרגל שובם של חבורת הרובוטריקים (ראשון עד שישי, פוקס קידס, 17:10), שישגרו אותנו בחזרה לילדות, הנה כמה נתונים שאולי שכחתם מאז. תשובה לדילמה המרכזית – "למה הטובים הופכים למכוניות והרעים למטוסים" – אין בנמצא, אבל יש כמה הפניות שימושיות.
  מה קורה שם: הסדרה מתארת את מאבקם של הרובוטריקים, בהנהגתו של אופטימוס פריים, מול השקרניקים – אותם מנהיג מגטרון. הרובוטריקים, כזכור, יכולים לשנות את צורתם למגוון רחב של כלי רכב, בעוד השקרניקים הופכים למטוסים. המלחמה בין "הטובים" ו"הרעים" החלה על כוכב הבית סייברטרון, ועוברת לכדור הארץ. הצדדים נלחמים בעיקר על קוביות אנרגיה, אבל לא רק.
  קצת היסטוריה: מאז עלו לאוויר ב- 1984, הרובוטריקים הפכו לתעשייה. אחרי הסדרה המקורית נוצרו שני סרטים ששוחררו לווידאו ושני סרטי קולנוע, ו-11 סדרות וסרטי טלוויזיה. ב"פוקס קידס" מבטיחים לשדר – עם סיום הסדרה הראשונה – גם את 39 פרקי "רובוטריקים במסווה". הסדרה האחרונה שנוצרה, "רובוטריקים – ארמדה", עלתה למרקע בשנת 2002. הפעם הצדדים אינם נלחמים על קוביות אנרגיה, אלא על "מיני-קונס" – סוג של רובוטים קטנים שנותנים לבעליהם תוספת כוח משמעותית שיכולה לשמש למטרות טובות או רעות. נחשו, ילדים, איזה כוכב נמצא בסכנה – שוב – בגלל המאבק בין הצדדים.

  המנהיגים

  אופטימוס פריים: באתרי מעריצים ברשת משווים אותו לאברהם לינקולן – נדיב, חם, אוהב ולוחם למען הגנת החלשים. מסיבותיו המשונות הוא הופך למשאית (יש מספר גירסאות ל"מאיפה באה הקבינה"), כוחותיו עצומים, הוא יכול לרפא את חבריו ויש לו אקדח לייזר שיכול לחורר מטוס שקרניקי ממרחק 42 ק"מ. הציטוט החביב עליו: "חופש הוא זכותו של כל יצור בעל תחושות (במקור: Sentient)". רובוטריקים משמעותיים נוספים ששמם יצלצל לכם מוכר הם באמבלבי, אומגה-סופרים וסמוקסרין.
  מגטרון: עלה להנהיג את השקרניקים באמצעות כוח ברוטלי, אכזריות וטרור. בסייברטרון היה מפקד כל הפעולות כנגד הרובוטריקים. בכדור הארץ הפך עוד יותר אכזרי, כתוצאה מהתסכול, והוא רוצה לחזור לסייברטרון ולהשלים את מלאכתו, אבל מעוניין להשתלט תחילה על מקורות האנרגיה שעל כדור הארץ. מהצד, הוא מתכוון לשעבד את בני האדם. יש לו רובה רב עוצמה שיכול לשטח עיירה קטנה ממרחק 12 ק"מ. נוסף לצרות הארציות והרובוטריקיות, מגטרון נאלץ גם לפקוח עין על סטארסקרים - השקרניק המהיר ביותר (2.8 מאך, תודה שהתעניינתם), שבאופן גלוי רוצה לתפוס את מקומו. שקרניקים נוספים, לעיסוי התאים האפורים: גלווטרון, סאונדווייב וראמבל.

  הפרקים האבודים

  הסדרה הראשונה של "הרובוטריקים" כללה במקור 98 פרקים, אולם החברה בעלת הזכויות מוכרת, מתוך ארבע העונות, רק 52 פרקים. למה? לא ברור, אבל זה המצב. אולי זה קשור להחלפת הבעלות, אבל אף אחד לא יודע מה ההסבר המדויק. בזכות העובדה שהפרקים אינם קשורים זה בזה, הצופים לא מרגישים בחסר.

  רוצים רובוטריקים בבית?

  מה זה רובוטריקים: אחת ולתמיד, צריך להעמיד דברים על דיוקם. "טרנספורמרס" – שם הסדרה באנגלית - הם רובוטים שמשנים את צורתם. בעברית זה תורגם – שלא בצדק – ל"רובוטריקים" (שבאנגלית נקראים אוטובוטס). טרנספורמרס, אחת ולתמיד, הוא תואר שכולל גם את הרובוטריקים וגם את השקרניקים (דספטיקונס).
  רוצים רובוטריקים? כמו כל סדרת טלוויזיה מצליחה, "הרובוטריקים" יצרו סביבם תעשיית מרצ'נדייז שופעת. אם אתם מעוניינים, למשל, ב- 16 הפרקים הראשונים של הסדרה, תוכלו להשיג אותם על DVD תמורת 44.96 דולר, ותקבלו גם דיסק בונוס שמכיל את הפתיח היפני של הסדרה, תסריטים, היי-לייטס מוועידת הרובוטריקים 2001 וכו'. יש גם קלטות וידאו ו-DVD מהעונה השנייה, ויש ערימות של צעצועים, צלצולים לסלולרי, תמונות, הורדות למחשב ועוד. האתר הזה הוא מקום טוב להתחיל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רובוטריקים. טובים
  מגטרון. הרע
  לאתר ההטבות
  מומלצים