שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "יבגני אונייגין" מאת צ'ייקובסקי באופרה הישראלית

  האופרה, המבוססת על פואמה מאת אלכסנדר פושקין, תקיים בכורה ב- 15 בינואר

  האופרה הישראלית תעלה הפקה חדשה של "יבגני אוניגין", יצירתו של המלחין הרוסי צ'ייקובסקי, המבוססת על פאומה מאת אלכסנדר פושקין. האופרה הישראלית תעלה את היצירה לציון 110 שנים למותו של המלחין. מדובר בהפקה בניצוחו של המנהל המוזיקלי של האופרה הישראלית, אשר פיש, ובבימויו של ז'אן קלוד אוברה, שביים בעבר את האופרה הישראלית "ורתר" ואת "מקבת". ההפקה הנוכחית תקיים 13 מופעים עם בכורה חגיגית ב-15 בינואר.
  את תפקיד יבגני אונייגין יגלמו לסירוגין זמר הבריטון הרוסי, ולדימיר פטרוב, וזמר הבריטון האנגלי, מרק סטון. לשני הזמרים תהיה זו הופעת בכורה בישראל. בתפקיד טטיאנה יופיעו לסירוגין הזמרת הרוסייה נטליה דרשו, שהופיעה בישראל באופרה "מדאם בטרפליי", ולריסה טטוייב. בתפקיד לנסקי יופיעו לסירוגין זמר הטנור הרומני מריוס ברנסיו, שיגיע לישראל לראשונה, וכן פליקס ליפשיץ הישראלי.
  "יבגני אונייגין", כאמור, מבוססת על פואמה של פושקין, שבמרכזה סיפור על אהבה מפוספסת ובלתי אפשרית. הפואמה של פושקין נחשבת ליצירתו המרכזית של המשורר וזו האהובה עליו ביותר. היא נכתבה כרומן מחורז בן 8 פרקים, כשבכל אחד מהם 50 בתים בני 14 שורות. בנוסף לדמויות הראשיות של הסיפור כותב פושקין כם על עצמו ועל המוזה שלו, וממלא ביצירה זו תפקיד משולש – המספר, חברו של הגיבור ודמות בעלת ישות עצמאית משלה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יבגני אונייגין. הפקה חדשה
  לאתר ההטבות
  מומלצים