שתף קטע נבחר

המשטרה: שלומי עוז ייחקר כחשוד בפרשת המכרז

חוקרי הפרשה טענו אתמול בבית המשפט כי שלומי עוז ובעל חברת "צוות ביטחון", ראובן זלוף, ניסו לפי החשד לזכות בדרכי מרמה במכרז של רשות שדות התעופה לאבטחת מעברי הגבול. מעצרו של זלוף הוארך בחמישה ימים

התפתחות בחקירת הזכייה במכרז אבטחת מעברי הגבול היבשתיים של רשות שדות התעופה.
היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) במשטרה, החוקרת את הפרשה, סבורה כי העבריין לשעבר שלומי עוז, ידידו של עמרי שרון, הביא לפי החשד בדרכי מרמה, לזכייתם במכרז של חברות "צוות ביטחון" ו"שלג לבן".
פרטים אלה עולים מבקשת מעצר שהגישו אתמול (יום ג') לבית משפט השלום בתל אביב, חוקרי יאח"ה, רב פקד רון פרידל ופקד גבריאל ביטון, כאשר ביקשו להאריך את מעצרו של בעל חברת "צוות ביטחון", ראובן זלוף.
מבקשת המעצר עולה כי עוז הוא שותפו של זלוף לחברת "צוות ביטחון". זלוף, שעבר לפני שלושה חודשים להתגורר באוסטרליה יחד עם משפחתו, נעצר שלשום במשרדי החברה שבבעלותו, לאחר שהגיע ארצה למטרות עסקים.
חוקרי הפרשה טענו במהלך הדיון בבית המשפט כי זלוף ניסה, על פי החשד, לזכות בדרכי מרמה במכרז של רשות שדות התעופה ולהשפיע על תוצאותיו יחד עם שותפו שלומי עוז. מחקירת הפרשה עולה כי הכנסות חברת "צוות ביטחון", הממונה על אבטחת מעברי הגבול היבשתיים של מדינת ישראל, מסתכמות ב-45 מיליון שקל בשנה.
יצוין כי שלומי עוז טרם נחקר על חלקו לכאורה בפרשה זו, והחוקרים הבהירו בבית המשפט כי בכוונתם לזמן אותו לחקירה באזהרה.
חוקרי הפרשה טענו כי "מדובר בחקירה מורכבת" וציינו כי ישנם עוד אנשים רבים שצריך לחקור אותם. הם טענו כי זלוף מתכנן לשוב לאוסטרליה – וביקשו מהשופט להאריך את מעצרו.
פרקליטו של זלוף, עו"ד יוסי זילברברג, טען במהלך הדיון כי זלוף הגיע ארצה ביוזמתו וכי הוא מנהל אימפריה כלכלית ומעסיק 2,000 עובדים. לטענתו, זלוף משמש כבן ערובה בידי המשטרה. לדברי הפרקליט, זלוף טוען כי מנכ"ל חברת "צוות ביטחון" הוא זה שמפעיל את החברה.
השופט אלי ספיר ציין בהחלטתו כי האינטרס הציבורי הוא לתת למשטרה לחקור את הפרשה, והורה להאריך את מעצרו של זלוף בחמישה ימים. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על פרטים רבים בפרשה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שלומי עוז
צילום: שאול גולן
מומלצים