שתף קטע נבחר

אמיר כץ הודיע על פרישה

לאחר פרישתו של דורון שפר, נחתה מכה נוספת על הכדורסל הישראלי, כשאמיר כץ הגארד של הפועל ירושלים הודיע על פרישה מהמשחק עקב פציעות חוזרות ונישנות

לאחר פרישתו של דורון שפר, נחתה מכה נוספת על הכדורסל הישראלי, כאשר אחד מהקלעים הגדולים בתולדות הליגה בישראל, אמיר כץ הודיע גם הוא על פרישה מהמשחק. הכדורסלן בן ה-30 (1.91 מ'), שחקן הפועל ירושלים בעונה האחרונה, הודיע על פרישה מכדורסל. לאחר פציעות חוזרות ונישנות.
כץ, גדל במכבי תל אביב, אך מעולם לא שיחק בקבוצה הבוגרת של המועדון, דבר שלא הפריע לו להיות אחד הקלעים המובילים בישראל בשנות התישעים. את דכו בליגה הבכירה הוא החל, בעונת 88/87 במכבי ראשון לציון. בתום שתי עונות בראשון החל כץ לנדוד ברחביי הליגה ובמהלך הקריירה שיחק בלא פחות משש קבוצות: א.ס רמת השרון, הפועל חולון, בני הרצליה, הפועל אילת, מכבי ראשון לציון (קדנציה שנייה) והפועל ירושלים. כץ נודע כקלע ללא מצפון, עם זריקה אוטומטית שנכנסה באחוזים גבוהים. ולראייה יש לו ממוצע קריירה של כמעט 50 אחוזים לשלוש נקודות. במשך ארבע עונות הוא הוביל את הליגה באחוזי קליעה מקו העונשין, בעונת 96/95 הוביל את הליגה באחוזי קליעה לשלוש ובעונת 99/98 זכה בתואר מלך הסלים של הליגה עם ממוצע של 20.7נקודות למשחק. הישג השיא בקריירה של כץ היתה הזכיה בגביע המדינה עם בני הרצליה בעונת 95/94.
כץ פורש לאחר 13 עונות בליגה עם ממוצע קריירה מרשים של 17.2 נקודות למשחק וסך הכל של 3950 נקודות במצטבר מה שממקם אותו במקום ה-31 ברשימת קלעי כל הזמנים.
פרישתו של כץ מצטרפת לפרישה של דורון שפר, בתחילת השבוע, ומהווה פגיעה משמעותית בכדורסל הישראלי.

מומלצים