שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מוסא: שרון יביא טרור, ליברמן משוגע

  מזכ"ל הליגה הערבית יצא בוועידת דאבוס במתקפה חריפה נגד הימין הישראלי, ובראשו ראש הממשלה שרון ויו"ר האיחוד הלאומי. הוא הזהיר: המאבק הפלסטיני בישראל יימשך אם שרון ישוב וייבחר

  מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, מביע אכזבה מתוצאות הבחירות המסתמנות בישראל, מזהיר מבחירה בשרון ומכנה את יו"ר האיחוד הלאומי ליברמן "משוגע": מוסא אמר אמש (יום א') כי בחירה מחודשת בראש הממשלה אריאל שרון משמעותה המשך הכיבוש ובמקביל המשך המאבק הפלסטיני נגד ישראל.
  בשיחה עם עיתונאים פלסטינים שנמצאים בועידת דאבוס, אמר מוסא כי "הממשלה הישראלית הנוכחית לא רוצה שלום. שרון שאחרי הבחירות יהיה אותו שרון, אנו לא מצפים ממנו לדבר שונה ממה שאנו רואים היום, וזה המשך הכיבוש והאלימות והמשך ההתנגדות". לדברי מוסא, לחברה הישראלית שיקולים משלה והיא "נשלטת בידי הימין ולכן הדבר מקשה על תהליך השלום, למעשה התהליך לא קיים מה שקיים הוא הכיבוש ולכל כיבוש יש התנגדות. העם הפלסטיני ימשיך להגן על עצמו ועל זכויותיו".
  לדברי מז"כל הליגה, הבחירה בימין היא "נסיון לדחות את הקמתה של המדינה הפלסטינית. הדחייה הזו תיתכן שתהיה לשנתיים או שלוש, אבל היא לא תהיה לנצח. הימין מעונין בהמשך המאבק בין הצדדים בכדי לדחות את הקמת המדינה הפלסטינית, אבל הפלסטינים במאבקם בשטחים הכבושים אומרים: אנחנו כאן זוהי אדמתנו ואנו מגינים עליה".
  מוסא התייחס להצהרות הימין בישראל בדבר ביצוע טרנספר לפלסטינים והגדיר את יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ אביגדור ליברמן "משוגע". לדבריו, "לנסיון ישראלי לפגוע בפלסטינים על ידי ביצוע טרנספר יהיו השלכות הרסניות ברמה האנושית, המדינית והאיזורית. ליברמן משוגע. מי שמדבר על הרס סכר אסואן לא יכול להיות שפוי".
  מזכ"ל הליגה הוסיף כי חידוש תהליך השלום דורש מתווך הגון לדבריו תוכנית מפת הדרכים האמריקנית תשאר "על הניר", אם לא תכלול לו"ז ברור, נוכחות של משקיפים בשטח ויצירת מנגנון של ערבויות לישום ההסכמים. הוא הכחיש את הדיווחים על פסגת חירום ערבית וציין כי הפסגה תיערך במועדה הקבוע - חודש מרס.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  מוסא. פסימי
  צילום: איי פי
  צילום: גלי תיבון
  ליברמן. "משוגע"
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים