שתף קטע נבחר

צעיר בן 15 מלוד נרצח ביריות

גל מקרי הרצח נמשך, והלילה הוא גבה מחיר נוסף - אמיר ערפאת, שנורה על רקע מלחמת חמולות. המשטרה מתכוננת לנקמת דם

אמיר ערפאת, תושב שכונת הרכבת בלוד בן 15, נרצח אמש (יום ד') בפתח ביתו מצרור יריות. בן דודו סמי ערפאת (42), שעמד לצדו, נפצע באורח קשה.
סמוך לחצות הגיחו שני כלי רכב לכיוון רחוב יוספטל הגובל בשכונת הרכבת. מתוכם נפתחה אש, ככל הנראה מנשק אוטומטי, לעבר בני משפחת ערפאת. אמיר ובן דודו שישבו עם בני משפחתם בחצר הבית הפרטי נפצעו באורח קשה. ניידות מד"א שהוזעקו למקום פינו את שניהם לבית החולים אסף הרופא. למרות ניסיונות ההחייאה נפטר הנער בדרך לבית החולים.
משטרת לוד נערכה בכוחות גדולים והקימה מחסומים ברחבי העיר. לאוויר הוזנק מסוק בניסיון לאתר את כלי הרכב החשודים. בבדיקת המעבדה לזיהוי פלילי נמצאו בזירת הרצח 39 קליעים. כעבור שעה בעקבות מידע מודיעיני עצרה המשטרה חשוד בשנות ה-30 לחייו תושב רמלה והוא הובא לחקירה. במהלך הלילה נעצר חשוד נוסף. השניים יובאו הבוקר לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם.
מהמשטרה נמסר כי משפחת הנרצח לא היתה מוכרת כמי שמעורבת בפלילים, וככל הנראה מדובר בסכסוך חמולות שגלש לפסים אלימים. במשטרה חוששים מנקמה של משפחת הנרצח ובימים הקרובים תהיה נוכחות מוגברת של שוטרים באיזור הרצח. בעקבות האירוע הוקם צוות חקירה מיוחד של מרחב השפלה.
א. אחד מעדי הראייה, שישב עם בני משפחת ערפאת, סיפר: "המכונית עצרה באמצע הכביש כמו בסרטים. זה היה מפחיד וכמות היריות הזכירה לי מלחמה. רק בנס הכדורים לא פגעו בי".

לפנייה לכתב/ת
דודו בכר
זירת הרצח בלוד
דודו בכר
מומלצים