שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מקי סכינאי
  אחרי שהיה מפקד חנון ושמנמן בסידרה "איש משטרה", הפך מייקל צ'יקליס את עורו. בתפקיד ויק מקי בסידרה המשטרתית "המגן" הוא בריון קירח, המרביץ בלי חשבון ומשיג הודאות באמצעות לחץ פיזי בלתי מתון. התפקיד הזה זיכה אותו ב"אמי" וב"גלובוס הזהב", ולרגל האירוע קיימנו איתו ראיון טלפוני. לא תאמינו כמה הוא נשמע חביב

  אחרי הזכייה המפתיעה שלו ב"אמי" (אל תצחקו, הוא גבר על כמעט כל שם אחר שאתם יכולים להעלות על דעתכם) וב"גלובוס הזהב", מייקל צ'יקליס (ויק מקי ב"המגן", ערוץ 3, שבת 22.00) התברג למקום טוב במיוחד ברשימת השחקנים העסוקים והמוערכים בהוליווד. למרבה הפלא (ובניגוד לכמה אנשים אחרים שאני מכירה), צ'יקליס נשמע הכי מאושר לדבר איתי, אפילו שאצלו עכשיו שמונה בבוקר. כשאני שואלת, ככה בתור התחלה, מה שלומו, הוא צוחק ואומר "שיגעון. כאן התוכנית ממש מצליחה, ובין צילומי העונה השנייה ועשיית כל יתר הדברים, כמו ראיונות והופעות טלוויזיה, אין לי זמן לנשום. עכשיו אני מדבר איתך ומת מפחד שמאמן הכושר שלי יקדים בכמה דקות. מהרגע שהוא מגיע, אני ממש לא יכול לדבר. הוא לא מוכן לסבול שום בולשיט, הבחור הזה. אשתי צוחקת שאני שומע לו יותר מאשר לה. אבל אל תביני אותי לא נכון, אני ממש לא מתלונן. זה נהדר. מישהו הגדיר את זה בצורה מוצלחת אתמול, זה 'עושר של אושרים', אם אפשר להגיד".

  - חלק מאותם אושרים הוא בטח הזכייה שלך ב"אמי" וב"גלובוס הזהב".

  "זה אחד מהם. באמת שלא ציפיתי לזכות ואני חושב שראו את זה. הייתי בהלם שבכלל נכללתי בין המועמדים. בתחרות הזו היינו דויד מול גוליית: אנחנו הקטנים מול הכוחות הגדולים ביותר בטלוויזיה ואף אחד, כולל אותנו, לא ציפה שנזכה".

  - זכית גם בפרס מבקרי הטלוויזיה על התפקיד הזה. הפרס הגיע אחרי תקופה שלא היית חביבם בסידרה הקומית הקודמת (והכושלת) שלך, "אבא במשרה מלאה". מה דעתך על מוסד ביקורת הטלוויזיה?

  "עד לשם שמעתם על זה? ב'אבא במשרה מלאה' (שהוקרן בארץ בשעות הבוקר לפני כשנתיים) הם ממש, אבל ממש, לא אהבו אותי. לזכותם ייאמר שהם הבינו את 'המגן' מאוד מהר ואהבו אותה ממש מההתחלה. אבל בלעדיהם היה לנו הרבה יותר קשה להגיע לחשיפה ולמעמד שהגענו אליו. זה לא שכשקראתי את התסריט אמרתי שכדי לרצות אותם אני צריך לעשות את הסידרה. הייתי עסוק בלהגיד לעצמי 'זה חומר מעולה ואני חייב לעשות את זה'. רק כשידעתי שהם הולכים לראות את הסידרה, אחרי שהיא כבר היתה מוכנה, פתאום נורא הטריד אותי מה הם יגידו".

  - אתה מאלה שנותן לביקורות להשפיע עליו, או מאלה שטוענים שזו רק דעתו של אדם אחד?

  "זו באמת רק דעה של מישהו אחד. בהקשר הזה אמרו לי פעם משהו חכם: 'אם אתה מאמין להם כשהם טובים, אתה חייב להאמין להם כשהם אומרים דברים רעים'. זו אמנות סובייקטיבית, אין ספק. אני מאושר שהמבקרים אוהבים את הסידרה ואני מסכים איתם שהיא טובה, אבל אני גם יודע שאפשר לקבל הערות מעניינות ממבקרים. קראתי כמה ביקורות על העונה השנייה, ובין כל השבחים היו כמה שדיברו בטון מדוד, כזה של דואר מעריצים, ואמרו: 'רק אל תעשו את זה ואת זה, כי זה עשוי לא לעבוד', והם צדקו. אני בהחלט פתוח מספיק כדי לשמוע דעות של אנשים אחרים".
  לפני שקיבל את תפקיד ויק מקי, עברה על צ'יקליס תקופה לא קלה. אחרי "איש משטרה", שהיתה הצלחה בקנה מידה בינוני אבל בטוח ו"אבא במשרה מלאה" הכושלת, הוא היה כבר בחצי הדרך להיעלמות מוחלטת. נכון, הוא עבד פה ושם וגם ניסה ליצור בעצמו סרט על שוטר מושחת, אבל אין ספק שהקריירה שלו כבר היתה במקומות טובים יותר. כשהגיע אליו התסריט ל"המגן", הוא ישר נדלק על התפקיד, אבל ידע שהוא האחרון שהמלהקים ישקלו לשבץ עבורו.

  - נדמה שאי אפשר לעשות שינוי גדול יותר מזה שאתה עשית, במראה החיצוני ובתדמית.

  "האמת היא שזה לא היה קשה כמו שאולי חושבים. היתה לי מוטיבציה, כי התסריט היה מדהים. התסריטים שאני מקבל עכשיו, למשל, כבר שייכים לבן אדם אחר לגמרי. יש מיליון אתגרים בלהיכנס לפסיכולוגיה של מישהו, לחשוב מה מניע אותו, עם מה הוא חי כל יום ומה זה היה עושה לך. מה אם הייתי צריך ללכת למקומות הללו כל יום ולחבוט בסוחרי סמים כדי לנסות למצוא מידע כל יום, לדבר עם זונות כל יום ולנקות אחרי מעשי רצח כל יום, שנים אחרי שנים? כשחושבים על הדברים האלה באמת, לא רק לדקה או שתיים אלא לימים ושבועות, וחושבים איך זה ישפיע עליך, על הבנאדם שאולי תהפוך לו, מתחילים להבין כל מיני דברים".

  - שוחחתי עם בניטו מרטינז (המפקד אסוודה), והוא אמר לי להזכיר לך שהוא פגש אותך כשהגעת לקרוא את התפקיד ואמר לך שאהב אותך ב"איש משטרה". אתה זוכר את זה?

  "זה סיפור מצחיק. מעולם לא פגשתי אותו קודם. הגעתי לאודישן לתוכנית הזאת מעוצבן, כי רציתי את התפקיד הזה מאוד מאוד - אני יכול להודות בזה עכשיו - וידעתי שאני נתפס בעיני המלהקים כמין בחור שמנמן ונחמד. רציתי להיות עצבני, כדי שיראו שאני יכול לעשות דברים אחרים. רציתי להפחיד אותם, עד שיתנו לי את התפקיד. ממש ככה. ואז, באמצע כל הבלגן הנפשי הזה, בא אלי בחור נחמד כזה ואמר לי: 'אני מעריץ גדול שלך'. לא רציתי שהוא יהרוס לי את הכעס, אז נהמתי לו בעצבים משהו כמו 'תודה'. זה ממש לא אופייני לי, אבל לא יכולתי לצאת מהדמות".

  - תשמע, אני לא רוצה להלשין, אבל הוא אמר שיש לו הרגשה שבגלל המחמאות שלו נכנסת לחדר עם אנרגיות חיוביות וקיבלת את התפקיד.

  הוא צוחק. "זה בניטו בשבילך. האמת היא שאנחנו ממש נהנים על הסט. להיות מעורב בסידרה שבה כולם מסתדרים כל כך טוב, זה נדיר. אני יודע שבוולט גוגינס (שמשחק את שיין) וקני ג'ונסון (קרטיס) מצאתי חברי נפש. הרבה אחרי שהסידרה תיגמר הם יישארו חברים שלי, כי יש בינינו חיבור מדהים. אנחנו נהנים מאוד על הסט, אין ספק".

  - התפקיד של מי יותר "שווה", שלך או של ג'יימס גנדולפיני?

  "או, איזו התקלה הבאת לי פה. אני מעריץ את ג'יימס. אני חושב שהוא עושה עבודה מדהימה בסידרה שלו, ומדובר בחתיכת דמות מורכבת ומתוסבכת. אני חושב ששנינו משחקים דמויות שוות במורכבותן, מלאות באתגרים. אנחנו משחקים אותן כאנשים ולא כדמויות קרטון, עם תקוות, חלומות, פחדים, תשוקה".

  - בפרק הראשון סי.סי.ה. פאונדר אומרת שכל עוד הרחובות שקטים יחסית, אין לאזרחים רצון אמיתי לדעת איך נגרם השקט הזה. אתה מסכים עם האמירה?

  "אני מסכים שהרבה אנשים לא ממש רוצים לדעת איך דברים קורים. הם מעדיפים לא לחשוב על זה. לא מכיוון שזה לא מעניין אותם, אלא כי הם אומרים: 'כל עוד אני מגיע למכונית שלי מבלי ששודדים אותי, החיים בסדר'. אולי באמת הצלחנו להאיר זרקור על התנהלות המשטרה, שיגרום לאנשים לחשוב עכשיו פעמיים".

  - מה חשבת על הטענה שהפיילוט היה מאוד מאוד חזק, במיוחד בדרך בה הוא הסתיים, והפרקים אחר כך היו קצת יותר רגועים?

  "לא, אני ממש לא מסכים עם זה. יש זרימה טבעית של מאורעות".

  - בעבר שיחקת ב"איש משטרה" את השוטר הכי טוב שאפשר לדמיין, עם חיי משפחה חביבים ואישיות מלבבת. עכשיו אתה משחק דמות מאוד שונה. יש שוטרים שניגשים אליך ואומרים לך שאתה עושה עוול לתדמית שלהם?

  "האמת היא שכמעט ולא. דווקא שוטרים יודעים להבחין שמדובר בעצם בסיפור שאמור לגרום, בשורה התחתונה, הנאה לצופים, והם יודעים שיש שוטרים רעים, בדיוק כמו שיש שוטרים טובים. נכון שיש הרבה יותר שוטרים טובים, אבל מה לעשות שהרעים יותר מעניינים?"

  - טוב, אני חייבת לשאול אותך לפני סיום: זה נכון שבזמן ששיחקת ב"איש משטרה" והיתה חטיפה ליד הבית שלך, שני שוטרים ניגשו אליך כדי לעדכן אותך במתרחש, כי הם חשבו שאתה המפקד שלהם?

  מייקל צוחק. "לא להאמין, אבל זה נכון. היום אני בספק אם הם היו מתקרבים אלי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים