שתף קטע נבחר

המשטרה החלה בחקירה נגד "הקבוצה הירושלמית" בליכוד

על-פי החשד, אנשי "הקבוצה הירושלמית" פקדו בפריימריס של הליכוד מאות תלמידי ישיבות לא-קיימים, תוך שימוש במסמכים פיקטיביים. המשטרה פשטה על מצודת זאב והחרימה מסמכים

המשטרה החלה לחקור חשדות לזיופים בהתפקדות לליכוד, שבמרכזם עומדת "הקבוצה הירושלמית", בראשות העסקן החרדי איציק קויפמן.
לפני כחודשיים פרסם המקומון "ירושלים" כתבה המעלה חשד לזיופים בהליך ההתפקדות שנערך לקראת הפריימריס של הליכוד. בסניף הירושלמי של הליכוד הושג שיא באיסוף מתפקדים. על-פי חוקת הליכוד, מתפקדים לסניף הירושלמי אמורים להיות תושבי העיר, אולם סטודנטים המתגוררים בירושלים יכולים להביא אישור סטודנט ולהתפקד. על-פי החשד, אנשי "הקבוצה הירושלמית" הגישו מאות טפסים של אנשים שאינם קיימים, הלומדים לכאורה בישיבות בירושלים, תוך שהם נעזרים במסמכים פיקטיביים של מוסדות תורניים בירושלים.
לפני מספר שבועות הוגשה עתירה בנושא ליו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט אורי שטרוזמן, והוא החליט לבדוק את הנושא. השופט שטרוזמן שלף 167 טפסים ודרש מאנשי הקבוצה הירושלמית שהמתפקדים יופיעו בפניו אישית או שיגישו לו תצהירים חתומים בפני עורך-דין המאשרים את זהותם. בינתיים השופט שטרוזמן התפטר מתפקידו, והטפסים לא הוגשו עד היום.
בעקבות הכתבה שפורסמה בנושא הורתה היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה למשטרת מחוז ירושלים לפתוח בחקירה. היום (א') פשטו החוקרים על משרדי מצודת זאב והחרימו מהמקום דיסק ומסמכים. בשלב עדיין זה לא ברור אם החקירה תישאר בידי מחוז ירושלים או תעבור ליחידה הארצית לחקירות הונאה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
נפתחה חקירה. איציק קויפמן
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים