שתף קטע נבחר

הליטאים מחדשים את המלחמה בחב"ד

מאמר המערכת של "יתד נאמן" יוצא בהתקפה על החסידות, שאנשיה הצביעו בצורה גורפת ל"חירות". חב"ד מכונה: "כת, המונחית על ידי ידו של עשיו" ומותקפת בדבר משיחיותה. חב"ד בתגובה: שימשיכו לשנוא, אנחנו נמשיך בעשייה. הקרב בין הרב שך לרבי מלובביץ' חוזר?

ב"יהדות התורה" שורר כעס רב על מפלגת "חירות" של ברוך מרזל, אשר לטענתם, גרמה לאובדן קולות רבים לציבור החרדי וגם לזה הימני. ביטאון "דגל התורה", "יתד נאמן", בחר למקד את ההתקפות בחסידות חב"ד והיום (ג') בבוקר יצא במאמר התקפה חריף במיוחד נגד חב"ד.
במאמר, שתוכנו הגיע לידי ynet, מכונה חב"ד "כת" המונחית על ידי "ידו של עשיו", ואנשיה מואשמים בכך שאינם שייכים לעולם החרדי בכך שהצביעו בצורה גורפת עבור "חירות". העיתון מציין את תוצאות הבחירות ביישוב כפר חב"ד, שם זכתה חרות ב-73.3 אחוז מהקולות, לעומת יהדות התורה, שזכתה ל-2.8 אחוז בלבד (יתר הקולות בכפר חב"ד התחלקו בין הליכוד – 3.4, ש"ס – 4.1, האיחוד הלאומי – 7.4, המפד"ל – 4.9, ישראל בעלייה - 3.2, ועם אחד - 0.1).
במאמר המערכת של "יתד נאמן" גם כי "אין צורך להרחיב ולהזכיר כיצד סטו אנשי חב"ד מדרכה של היהדות הנאמנה והפכו כיום לפלג הקיצוני, הימני והמיליטנטי ביותר במחנה הפוליטי הישראלי... 'ידו של עשיו' היא זו המנחה את דרכם המשיחית של אנשי כת זו ואין פלא כי לדידם 'יהדות התורה' המכוונת על ידי גדולי ישראל האמונים על 'קול יעקב' אינה ראויה לאמונם".
ב"יתד נאמן" חוזרים שוב על טענות העבר בדבר משיחיותה של חב"ד, טענות שהובילו לקרע ענק בין שני הפלגים, וכך נכתב במאמר שאמור להתפרסם הבוקר: "בכל מערכות הבחירות – למעט פעם אחת – נתנו אנשי תנועה זו את קולם לכל מפלגה חילונית ימנית או פשרנית, ובלבד שלא תהיה זו אגודת ישראל או יהדות התורה. באופן עקבי פרשה תנועה זו מתוככי ציבור היראים לדבר ה' וסללה לעצמה דרך חדשה, שהביאה את אנשי הכת להידרדרות השקפתית עד כדי הכרזה על משיח שכבר עבר מן העולם".
ב"יתד נאמן תוקפים אישית גם את רבה המנוח של חב"ד, הרבי מלובביץ' ומצטטים דברים שאמר עליו בעבר הרב אלעזר מנחם שך: "והנה קם אחד שיש לו דיבוק של השתלטות, של משיחיות, הלא הוא הבעל מחלוקת האמיתית... תמיד הוא צעד יחידי! במה הוא יחיד? מהיכן הוא שאב את היחודיות שלו? בפריז?! זהו דיבוק של שיגעון של משיחיות, המצעידה אנשים שולל אחר דעתו".
דובר תנועת חב"ד, מנחם ברוד, מסר בתגובה ל-ynet: "יתד נאמן מייצג חבורת אנשים שהשנאה היא לחם חוקם, שנאה לכל מה ששונה מהם - חב"ד, חסידים, חרדים ספרדים, דתיים לאומיים, קיבוצים. כבר שנים הם זורעים פילוג ומחלוקת בציבור ומחללים שם שמים. התפרצות הזעם הנוכחית באה בשל העובדה שחסידי חב"ד לא הצביעו למפלגה שבה הם שותפים. אבל אין שום סיבה שחסיד חב"ד ייתן את קולו למי שזורעים שנאה ומחלוקת, ומציגים את היהודי החרדי כמי שמנותק מבעיות החברה והעם, ומתמקד רק בתקציבים למוסדותיו. חב"ד מייצגת גישה הפוכה, של אכפתיות לצורכי העם והמדינה, שותפות בהתיישבות ובשירות הצבאי ודאגה לביטחונה של הארץ. ימשיכו הללו בשנאתם ואנחנו נמשיך בעשייה חיובית ובאהבת-ישראל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
מרזל. 73.3% בכפר חב"ד
צילום גלי תיבון
צילום: מיכאל קרמר
הרב שך זצ"ל. "דיבוק של משיחיות"
צילום: מיכאל קרמר
הרבי מלובביץ' המנוח. תחת מתקפה
מומלצים