שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מצב הרשת: קונספירציות ושמועות
  האם נוסטרדמוס חזה גם את התרסקות הקולומביה? ועוד: קהילת תמיכה למתאבדים, המשך המלחמה בדואר הזבל בישראל, מה יעשה לתלמיד ששולח מלים גסות למפעילי "אסק ג'יבס" והבלוג החושפני של מוקדנית 144

  כמקובל בטרגדיות בעלות קנה מידה כלל עולמי, התרסקות הקולומביה הציתה חרושת של שמועות ותיאוריות קונספירציה ברחבי הרשת. האם חלק מהאסטרונאוטים של הקולומביה ניצלו לאחר שנחטפו על ידי חייזרים? ואולי הקולומביה בכלל הושמדה על ידי ספינת חלל של חוצנים? ייתכן שהתחולל מאבק איתנים בשחקים בין החייזרים הטובים לרעים, הרי הכל יכול להיות. וכמובן שנוסטרדמוס חזה גם את התרסקות הקולומביה, על פי מכתב שרשרת שמופץ בדואר האלקטרוני (ובכן, לא ממש). על פי קונספירציה נוספת, המופצת בדואר האלקטרוני, הגשמים האחרונים וסופת הטורנדו שאירעה לאחרונה בקפריסין נובעים "מניסויים סודיים של אילן רמון, חיל האוויר ונאסא", שמטרתם הייתה, כביכול, "ליצור טורנדו מלאכותי בעזרת סופות אבק".
  השלב האחרון בניסוי זה, החל, כביכול, 14 ימים לאחר שיגור הקולומביה. "לא סתם השמיים בוכים על תת אלוף אילן רמון, קצין חיל האוויר הישראלי", נכתב בהודעה.
  שמואל רחמים, מנהל תחום חיזוי בשירות המטאורולוגי: "לפי מיטב ידיעתי, האדם אינו מסוגל לחולל סופת טורנדו. לכל היותר, הוא יכול לגרום להגדיל את מספר המשקעים באמצעים טכנולוגיים. נוסף על כך, המצב הסינופטי ששרר מעל קפריסין בהחלט יכול היה לגרום להופעת סופת טורנדו כפי שראינו". נוסף על כך, ניסוי ה"מיידקס" של רמון אינו מזכיר את התיאור הדימיוני במכתב.

  סימנים גם בתנ"ך

  "ואשוב ואשא עיני ואראה, והנה מגילה עפה. ויאמר אלי, מה אתה רואה? ואומר - אני רואה מגילה עפה" (זכריה ה').
  המפרשים פירשו כי מדובר בספר תורה, שהוא גלול כמגילה. למרבה התדהמה, בכך התקיימה נבואת זכריה...שהרי התברר כי אילן רמון לקח אתו בחללית ספר תורה זעיר".
  אתר "אחרית הימים" מפרש.

  מתאבד יקר, אנחנו אתך עד הסוף

  "ויירד" מדווח (אנגלית) על alt.suicide.holiday (בקיצור, ASH), קהילה מקוונת המשלבת קבוצת דיון ואתר אינטרנט עם חדרי צ'ט ומדריכים התומכים במתאבדים שבדרך ומסבירים להם כיצד לסיים את חייהם במגוון אמצעים.
  הקהילה, שהחלה את דרכה ב-1991 כקבוצת דיון בה גולשים משתפים זה את זה ומתייעצים בנוגע לתוכניות ההתאבדות שלהם, "אחראית" לעשר עד 24 התאבדויות. המבקרים יכולים לקרוא עצות בנוגע לסידורי הלוויה, להשתמש ב"מחשבון הייסורים", שמחשב משתנים של כאב ויכולת גרימת מוות בשיטות התאבדות שונות. מבקרים בקהילה שמסתייגים מהתאבדות נתקלים בתגובות עוינות.

  אתנחתא מוזיקלית

  "יחד יד ביד נלך ליישם/ את הפרויקט שלנו/ יחד יד ביד/ נלך להצלחת המרכב"ה/ כשהפרויקט נפתח/ חובק הממשלה/ ובקריאה גדולה/ נשיר למרכב"ה/ אמרו הכל אפשר/ לא זה לא מאוחר/ השחר כבר עלה/ זה זמן המרכב"ה
  שיר הלל לפרויקט המיחשוב הבין משרדי שבוצע בכנס משתמשי SAP בשבוע שעבר. דומה שהטרנד של גירסאות כיסוי תאגידיות לנעימות מיינסטרים שובר שיאים. ואיפה בעלי זכויות היוצרים כשצריך אותם באמת? למה הם מחכים? בקצב הזה מיקרוסופט ישראל עלולה להתלבש על "בואי, תני לי יד ונלך" מהר, לפני שיהיה מאוחר מדי.

  קודקוד לעייט: הקוד בידינו, עבור

  ועוד באותו כנס בשבוע שעבר: איציק כהן, סגן בכיר לחשב הכללי במשרד האוצר, הניף אל מול הקהל את המזוודה שהחזיקה חלקים מקוד המקור של Windows. למרות הרחש שעבר בקהל, מותר לפקפק בגודל הכבוד שהוא מנת חלקה של ישראל, לאחר שצורפה למועדון האקסקלוסיבי של 21 מדינות ששותפות ליוזמת Government Security Program של מיקרוסופט. אנשי האוצר יכולים רק לעיין בקוד המקור הנוגע לאבטחה ולא לבצע בו שינויים.
  מנגד, כהן גילה כי אחת הסיבות העיקריות להחלטת מיקרוסופט העולמית לצרף את ישראל לתוכנית היא החלטת הממשלה לתמוך בגיור חבילת הממשלה "אופן אופיס", המבוססת על קוד פתוח. בשבוע בו צורפה לתוכנית גם בריטניה, שאף היא מעודדת שימוש בתוכנות קוד פתוח במשרדי ממשלה, מתברר מה שהיה ברור לרבים מלכתחילה: התחרות מועילה לצרכנים.

  מכשירי הווידאו הדיגיטליים האישיים (PVR) יביאו לקץ הפרסומות?

  תמשיכו לחלום. טיבו, שהפכה לשנואת נפשם של הפרסומאים והמפרסמים כשהציעה מכשיר שמאפשר לדלג בקלות על פרסומות, משווקת את עצמה עכשיו כמדיום פרסומי.

  מיקרוסופט לא אשמה

  תולעת ה"סלאמר" פגעה במחשבים עם מסד הנתונים SQL של מיקרוסופט ברחבי העולם וגם בארץ (10 ארגונים בלבד נפגעו, טוען מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, אריה סקופ). במפתיע, יוצאים המומחים להגנת ענקית התוכנה.

  גם לייקוס מציעה מערכת בלוגים

  הפורטלים הגדולים נכנסים לעסקי הבלוגים. טרה לייקוס השיקה השבוע מערכת בלוגים באיזור האתרים האישיים של "טריפוד". מעתה, כל גולש בטריפוד יכול ליצור בלוג אישי בקלות, בעזרת הכלים באתר. טריפוד גובה חמישה עד 20 דולר בחודש עבור השירות, על פי היקפו. דובר של AOL אמר לוושינגטון פוסט כי החברה בוחנת אפשרות להשיק מערכת בלוגים משלה באביב.

  הסימס און ליין – בינתיים אכזבה

  משחק התפקידים המדובר של EA אינו עונה על הציפיות. חלק מהשחקנים חושבים שמדובר במשחק משעמם ומונוטוני והמכירות מאכזבות. אנשי החברה מנסים לערוך במשחק מקצה שיפורים כדי להפוך אותו למהנה יותר.

  ג'יבס המחנך

  תלמיד בבריטניה הושעה מבית הספר ונחקר במשטרה בחשד כי שיגר מלים גסות בדואר אלקטרוני למפעילי אתר "AskJeeves.com", לאחר שלא היה מרוצה מביצועי מנוע החיפוש (ואפשר להבין אותו).

  פינת הזבלן

  בעקבות הכרזת המלחמה על דואר הזבל כאן במדור לפני כשבועיים, קיבלנו פניות רבות מגולשים שסובלים מהתופעה. לא נוכל לטפל בכל המקרים, כמובן, ונתייחס לזבלנים פעילים או מרגיזים במיוחד (כולם מרגיזים). אלון שלח לנו דואר זבל שקיבל מחברת starwebz webshop החיפנית, שהציעה לו להקים חנות אלקטרונית. התקשרנו לחברה ודיברנו עם אדם שהזדהה בשם יגאל, איש טכני בחברה.

  שלום. קיבלתי דואר שלכם בלי שביקשתי

  "אתה יכול למסור לי את הכתובת ואני אסיר אותך מרשימת התפוצה שלנו".

  אבל איך הגעתי לרשימה מלכתחילה?

  "אנחנו עובדים עם מועדונים וחברות צד שלישי שמספקים לנו דואר. אולי נרשמת ב"תפוז" ונתת שם את הפרטים שלך".

  אתם עובדים עם תפוז?

  בין השאר

  אבל מי נתן לכם רשות לשלוח הודעות למשתמשים שלא ביקשו אותן?

  אנחנו עושים את כל המאמצים כדי לא להטריד משתמשים, אך אם הם מסרו את הכתובת שלהם באתר כלשהו, היא יצאה מידיהם.

  אתה חושב שזה בסדר לשלוח לאנשים דואר גם אם הם לא ביקשו כך מלכתחילה?

  בוודאי. בשביל יש UNSUSCRIBE.

  גיא אליאב, מנכ"ל תפוז, זה נכון?

  "באופן חד משמעי לא. זה מנוגד לחלוטין למדיניות שלנו. אנחנו לא בעסקי דואר הזבל ולא מוסרים פרטים של הגולשים שלנו"

  קצרים

  נפתח אינטרנט-קפה על האוורסט (אנגלית).
  בוקר טוב, בן ציון. העוקץ הניגארי הגיע לישראל בדואר האלקטרוני? אולי לפני שנתיים-שלוש, אך בהארץ גילו את זה רק לאחרונה.
  הטלוויזיה של eBay. אתר המכירות הפומביות ישיק תוכנית טלוויזיה משלו (אנגלית) בסתיו הקרוב.
  www.php-il.net, אתר מפתחי PHP בישראל.
  משחק איכות הסביבה "ג'אנק". עכשיו באתר משרד איכות הסביבה.
  כיצד שיגרה המעבורת קולומביה דואר אלקטרוני מהחלל? (אנגלית).
  זו כבר אופרה אחרת. חברת האבטחה הישראלית "גריי מאג'יק" גילתה באגים חמורים בדפדפן "אופרה". הבאגים תוקנו והכל בסדר עכשיו.

  בלי קשר

  המצגת מהנאום של קולין פאואל באתר האינטרנט של בועז גוטמן: חלק 1 וחלק 2.
  וידוייה של נערת 144. בלוג חדש מתעד את חוויותיה היומיומיות של מוקדנית בשירות 144 ומגלה דברים מפתיעים (הקישור מכאן).

  ההצגה חייבת להימשך

  "לבסוף עלה לבמה שמחה קינן, מנכ"ל גוטקס. הוא שלח תנחומים למשפחתו של אילן רמון, ואז הכריז "It's show time" ומוסיקת דאנס לטינית בקעה מהרמקולים".
  כתבת אופנה ב"נענע" ממחישה את המעבר מאבל לתקומה

  תגובות, הערות וטיפים אפשר לשלוח לכתובת הדואר האלקטרוני gal-mo@y-i.co.il.

  ,

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים