שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התחשמלות
  זרם החשמל גורם לכוויות ועלול להביא לנזקים לאיברים רבים. ראשית נתקו ממקור החשמל והזעיקו מד"א. כל מה שרציתם לדעת על התחשמלות

  התחשמלות הינו מצב מסכן חיים העלול לגרום למוות. מרבית מקרי ההתחשמלות יכולים להימנע בקלות רבה על ידי השגחה פשוטה. הגורמים להתחשמלות יכולים להיות מגוונים, החל ממכת ברק וכלה בהתחשמלות מזרם החשמל בבית.

   

  זרם חשמל החודר לגוף האדם עלול לגרום פגיעות רבות שאת חלקן אפילו לא נראה בעין בלתי מזוינת. החשמל יעשה את המסלול הקצר ביותר אך עם זאת ההרסני ביותר שיכול לעבור עד ליציאתו מהגוף, תוך יצירת כוויות חשמל בכניסת הזרם הנראות כ"חור חרוך" בנקודות המגע עם הזרם החשמלי (בד"כ ביד הנפגע) עד לכוויה דומה בכף רגלו של הנפגע באתר היציאה של הזרם מן הגוף. בין הנזקים שיתכנו במקרי התחשמלות ישנם שברים מפושטים וכוויות ועד להפרעות קשות בקצב הלב, נזק מוחי קשה, ונזק לאיברים אחרים כמו הכליות.

   

  הטיפול

   

  - תחילה יש להקפיד הקפדה יתרה על נושא הבטיחות האישית: נתקו את זרם החשמל הכללי במידת האפשר, הרחיקו הנפגע מזרם החשמל על ידי שימוש במקל או בגב כף היד (למניעת התחשמלות שלכם המטפלים).

  - הזעיקו עזרת מד"א בטלפון 101 – הקפד למסור הפרטים בבירור טלפון, כתובת, ושם.

  - במידה והנפגע מחוסר הכרה התחילו בהחייאה.

  המידע המופיע במדריכי העזרה הראשונה של ynet הינו לשם מידע כללי בלבד, ואינו בגדר המלצה או תחליף לטיפול רפואי מוסמך ו/או לביקור אצל רופא
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים