שתף קטע נבחר

קרנות ההשתלמות - פטורות ממס גם אחרי הרפורמה

גם מי שיש לו יותר מקרן השתלמות אחת יכול לאחד אותן ולזכות בפטור ממס

קרנות השתלמות וקופות הגמל הם מקלטי המס האחרונים לחוסכים במדינת ישראל שאחרי הרפורמה. קרן ההשתלמות מאפשרת לעמיתיה לחסוך כספים במשך 6 שנים ולקבל אותם בתוספת רווחים פטורים ממס בתום תקופת החסכון (עד תקרת ההפקדה המוטבת).
אבי דויטש, מנכ"ל אקסלנס קופות גמל, מסביר שמי שיש לו יותר מקרן השתלמות אחת יכול לאחד את הקרנות השונות תחת אותו שם, כאשר הקרן המאוחדת תקבל את הוותק של הקרן הותיקה ביותר.
כמו כן אפשר לחכות עד שקרן ההשתלמות הוותיקה מהשתיים תהפוך לנזילה ואז ניתן יהיה למשוך את כל קרנות ההשתלמות, כולל את אלו שאינן נזילות עדיין בפעולה הנקראת איחוד לצורך משיכה.
ומה בדבר מי שיש לו קרן השתלמות במעמד של שכיר וקרן השתלמות נוספת במעמד של עצמאי, האם ניתן לאחד גם אותן? כן. ניתן לאחדן אלא שרצוי לשמור על חשבונות נפרדים ולבצע את האיחוד בעת משיכת הכספים מהקרן.חוסכים רבים לא יודעים שניתן לקבל הלוואה על חשבון כספי קרן ההשתלמות. לשם כך נדרשות 3 שנות ותק לפחות בקרן. בכל מקרה, גובה הלוואה לא יעלה על 50% משווי הקרן.
בנוסף, מציין אבי דויטש שכל חוסך יכול לבחור את רמת הסיכון של קרן השתלמות. יש קרנות השתלמות סולידיות, יש קרנות השתלמות ללא סיכונים ויש קרנות השתלמות גמישות.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרנות השתלמות - חיסכון נקי לארנק
מומלצים