שתף קטע נבחר

חשש בעבודה: "שרון ישבור שמאלה ויסבך אותנו"

בעבודה חוששים כי אם ראש הממשלה יעמוד בפני קשיים במשא ומתן עם שאר המפלגות, או יבקש "להוריד את מחירן", הוא עשוי לצאת בהצהרות בעד פינוי מאחזים וחידוש המו"מ עם הפלסטינים. ובינתיים, הליכוד מצהיר על התקדמות במגעים דווקא עם האיחוד הלאומי

גורמים בכירים בעבודה אמרו אמש (יום ה') ל-ynet כי הם חוששים מכך שאם שרון יעמוד בפני קשיים בניהול המשא ומתן עם שאר המפלגות הוא עשוי לצאת בהצהרות "שמאלניות" ולהציב את העבודה בפני הצעה שקשה יהיה לסרב לה. "לדוגמא, אם יאמר כי הוא מוכן לפנות מאחזים בלתי חוקיים, להאיץ את בניית הגדר ולהעביר כספים מהתנחלויות לנושאים חברתיים, ויצהיר על אפשרות לכניסה למשא ומתן עם הפלסטינים".
אמש נפגש יו"ר העבודה, עמרם מצנע, עם יו"ר שינוי, טומי לפיד, במלון "דן" תל אביב. לפיד העריך באזני מצנע כי ישנה אפשרות שתקום ממשלה עם הליכוד ועם המפד"ל, וניסה שוב לשכנע את מצנע להצטרף לממשלת אחדות חילונית בת 74 מנדטים שתהיה מבוססת על קווי יסוד של מתווה בוש ועל זירוז הקמת גדר הפרדה.
מצנע אמר בפגישה שאינו מאמין שניתן לסמוך על ראש הממשלה שרון, שיאמץ את מפת הדרכים של בוש. מצנע אמר עוד בשיחה, כי "התהליך המדיני הוא המפתח להתמודדות עם הבעיות החברתיות והכלכליות". כן נפגש לפיד עם יו"ר צוות המשא ומתן של הליכוד, אורי שני.

הליכוד: התקדמות עם האיחוד הלאומי

קודם לכן דיווחו נציגי הליכוד על התקדמות רבה במשא ומתן עם האיחוד הלאומי. גם באיחוד הלאומי דיווחו על התקדמות משמעותית, ועל "פגישה מסכמת" שנקבעה לשבוע הבא. עד כה רק סיעת האיחוד הלאומי קבעה עם הליכוד פגישה מסכמת.
בתוך כך, נפגשו, יו"ר שינוי, טומי לפיד, ומנהיג המפד"ל, אפי איתם, בשעות הצהריים בביתו של ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, וניסו למצוא דרך לגשר על הפערים בין שתי המפלגות.
בכירים בשינוי הגדירו את השיחות עם המפד"ל כמוצלחות. לדבריהם, הושגה הבנה בכמה נושאים, ביניהם ביטול חוק טל, בעיית פסולי החיתון והתחבורה בשבת.

המפד"ל והליכוד: אין התקדמות

אמש התקיימה פגישה ללא תוצאות בין נציגי הליכוד והמפד"ל. אנשי המפד"ל שהגיעו לכפר המכביה לא קיבלו לדבריהם תשובות מספקות מצוות המשא ומתן של הליכוד, והפגישה הופסקה בסביבות 3 לפנות בוקר תוך חוסר הסכמה. במקביל, בוטלה פגישה שנועדה להתקיים היום בין חברי צוות המו"מ של המפד"ל והליכוד.
במפד"ל משלימים עם העובדה שכל הנראה לא יקבלו את תיק החינוך. לדבריהם, במפלגה בוחנים כעת אפשרות קבלת שני תיקים אחרים. "בכל מקרה", אומרים במפד"ל, "אנחנו מתכוונים לדרוש את ראשות ועדת חוקה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצנע ולפיד. ניסיונות שיכנוע
צילום: איי פי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. יוותר על החינוך?
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים