שתף קטע נבחר

המאבק על משרדי הכנסת: תפוס כפי יכולתך

איפה ימוקם משרדו של כל ח"כ בכנסת? המאבק על החדרים ה"טובים" כבר החל. הוועדה המסדרת של בית המחוקקים התכנסה היום כדי לקבל החלטות בעניין

"120 חברי כנסת ורק 40 חדרים טובים", כך סיכם היום (ד') ח"כ אופיר פינס את הקרב על חדריהם של הח"כים בכנסת ה-16, בפתח ישיבת הוועדה המסדרת, שקובעת באיזה חדר יזכה כל ח"כ מכהן. הסיעות שלחו נציגים לישיבה, והיו סיעות ששלחו יותר מנציג אחד, כדי לזכות ביתר השפעה.
המאבק על החדרים מקבל משמעות עליונה בקרב סיעות הבית. מדובר במאבק על שלושה סוגי חדרים – "הילטונים", חדרים רגילים וקראוונים.
סיעת שינוי התברכה במספר רב של חברי כנסת חדשים. ניתן למצוא אותם מקיימים פגישות במזנון הכנסת, כשהעוזרים הפרלמנטרים שלהם סוחבים תיקים מלאי מסמכים.
גם במפלגת העבודה המציאות קשה. "יש לנו שרים בכירים לשעבר וראשי ממשלה לשעבר. צריך להתייחס לעובדה הזו בסידור החדרים", הסבירו.
ח"כ גילה פינקלשטיין מהמפד"ל התמקמה עם עוזריה בחדר שעובר שיפוצים. לאחר שהוצאו משם עברו לעבוד בחדרה של ועדת החינוך של הכנסת.
עוזרים פרלמנטרים וותיקים הצליחו לסגור עיסקאות עם חברי כנסת שלא נבחרו לכהונה נוספת, וקיבלו לידיהם את מפתחות החדרים בהם עבדו.
בישיבה שארכה שעה, הוחלט על חלוקת חדרים ע"פ מפתח סיעתי, ובהמשך כל סיעה תחליט היכן למקם את חבריה. בפועל כל מי שפלש לחדר שמצא, קיווה שהדבר יהפוך לקבוע. היה מי שהתלוצץ בוועדה, בהסבירו כי המשא ומתן הקואליציוני יסתיים הרבה לפני המשא ומתן על החדרים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
צפוף בכנסת (ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום: ידיעות אחרונות
ח"כ פינקלשטיין. התמקמה בין השיפוצים
צילום: ידיעות אחרונות
מומלצים