שתף קטע נבחר

רק בחרב

האיסלם הקיצוני גורס שעליונותו נקבעת באמצעות הניצחונות בחרב. לכן, רק על-ידי כפיית כניעה מוחלטת בעימות מזוין ניתן יהיה לחזק את הכוחות האיסלמיים המתוניםבמסירות ובעקשנות דואגים המטיפים נגד המלחמה המתהווה במוקדי טרור והעריצות בעולם המוסלמי, להפצתו של מיתוס מזיק ומופרך, הגורס כי פעולות צבאיות נמרצות נגד סדאם חוסיין ודומיו יפגעו בעמדת המתונים שבקרב האיסלם, ויחזקו את ידי הקיצונים. על פי אותם סניגורי רודנות, יחוללו פעולות אלה זעם רב בכל המחנה המוסלמי, על כל גוניו ובכל רחבי הגלובוס, ויביאו להתלכדותו הסוחפת סביב בניו המותקפים.
אולם, לאמיתו של דבר, מיתוס זה משולל כל יסוד הגיוני. למעשה אין דבר אשר ייטיב את מצבם של הגורמים הרדיקליים מהיווצרות הרושם שמעצמות המערב ובני בריתן נרתעים מלהתעמת עמם בנחישות ובעוצמה.
אין ספק שרבים מחסידי האיסלם הם אנשים משכילים ונאורים, שנוהגים כבוד והערכה כלפי נשותיהם, שדואגים להשכלת בנותיהם ולקידומן ושאינם אוגרים בלבם איבה כלשהי כלפי העולם הלא-מוסלמי או כלפי ערכיו הבסיסיים. אולם, למרבה הצער, לכל הנציגים הללו אין כל משמעות בהקשר של ההתנגשות הבין-תרבותית המתהווה. הלא בדיוק כפי שגרמנים מתונים נשטפו בזרם הלהט הקיצוני הנאצי, כפי שהסוציאליזם המתון הוכרע על-ידי הזן הסובייטי הבלתי מתפשר, כך גם כל גרסה מרוסנת ומעודנת של האיסלם תוטבע בגל המיסיונריות הבלתי-סובלנית של המחנה הרדיקלי. כך, ללא השוט של עוצמה צבאית, שממחיש מעל לכל ספק שהעולם הדמוקרטי-ליברלי נכון – ומסוגל - לא רק לבלום ולרסן את כוחות העריצות האיסלמית, אלא גם להביס אותם כליל, יוכרע האיסלם על כל גוניו על-ידי הרודנות הרדיקלית, ויכוסה בצבעי הקיצוניות.
ראוי לזכור שהאיסלם – בייחוד בגרסאותיו הקיצוניות – גורס שעליונותו משתקפת דרך הניצחונות בחרב, וכי אין לקבל ולהשלים עם מערכות בלתי מוכרעות. על כן חיוני להמחיש את כשלונו של האיסלם הקיצוני, את מגרעותיו ואת ליקוייו דרך תבוסתו באמצעות החרב. רק על-ידי כפיית כניעה מוחלטת וחד-משמעית בעימות מזוין ניתן לשלול את עילת קיומו של המחנה הקנאי. רק באופן זה ניתן לחשוף בפני המוני המאמינים ששאיפותיו נטולות כל תוחלת וליומרותיו אין בסיס. שום אמצעי אחר לא יכול לסייע למתונים שבקרב האיסלם. אין בכוחו של שום צעד אחר להמחיש את תבונתם ואת יתרונות דרכם של חסידי האיפוק והסובלנות בעולם המוסלמי.
רק כאשר ברית מלוכדת ונחושה של אומות, המחויבת ללא פשרות לערכי הפלורליזם הליברלי, תפגין שרדיקליזם ועריצות אינם מובילים לתהילה אלא לקלון, לא לניצחונות סוחפים אלא לתבוסות מבישות, רק אז ייווצר סיכוי עבור המחנה המתון להפוך לגורם דומיננטי באיסלם.
כאשר יומחש באופן שאינו ניתן להפרכה ולפרשנות שתוקפנות וטרור לא ימיטו אלא חורבן על המוסלמים וחרפה על האיסלם, כאשר תבוא הוכחה חותכת שהעולם הדמוקרטי לא יסבול ולא יסלח על איבה אלימה כלפיו - רק אז תוסר הסכנה האיומה של התנגשות בין-תרבותית גלובלית. רק אז תהפוך האפשרות לדיאלוג בין-תרבותי גלובלי מחלופה נכספת אך בלתי-מושגת לחלופה ממשית, הניתנת למימוש.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים