שתף קטע נבחר

שטייניץ נבחר ליו"ר ועדת חוץ וביטחון

שטייניץ, מקורבו של נתניהו, זכה במינוי לאחר שח"כ דוד לוי "נעלב" שלא מונה לשר. בתום ההצבעה בסיעת הליכוד התברר כי ח"כ רוני בר-און יהיה יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ הירשזון יכהן כיו"ר ועדת הכספים, ח"כ איתן - יו"ר ועדת חוקה וחברת הכנסת גמליאל - יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה

סיעת הליכוד בחרה אחר הצהריים (יום ב') את נציגיה לראשות ועדות הכנסת השונות: בראש ועדת חוץ וביטחון יכהן ח"כ יובל שטייניץ, לאחר שח"כ דוד לוי סירב התמודד מולו.
מינויים נוספים: בראש ועדת כספים יעמוד ח"כ אברהם הירשזון. ח"כ מיכאל איתן יכהן כיו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט. בראש הוועדה לקידום מעמד האישה תעמוד ח"כ גילה גמליאל, ובראש ועדת המדע תעמוד ח"כ לאה נס. לתפקיד יו"ר ועדת הכנסת נבחר ח"כ רוני בר-און.

שטייניץ זכה במינוי

ראש הממשלה, אריאל שרון, ביקש להציג בישיבת סיעת הליכוד את ח"כ דוד לוי כמועמדו לתפקיד יו"ר ועדת חוץ וביטחון, אולם ח"כ לוי אמר ל-ynet כי הוא אינו מעוניין בתפקיד. אתמול סירב לוי גם להצעתו של שרון לכהן בתפקיד סגן שר, שכן לדבריו, ציפה להתמנות לתפקיד שר. כך זכה לבסוף ח"כ יובל שטייניץ, מקורבו של השר בנימין נתניהו, בתפקיד הנכסף.
ועדת חוץ וביטחון היא היוקרתית והחשובה מבין ועדות הכנסת. היא בנויה ממליאה וועדות משנה כוועדות מודיעין, כוננות ובניית כוח צה"ל. תפקידה העיקרי הוא חקיקה ביטחונית הקשורה בצה"ל ובשאר מערכות הביטחון - המוסד והשב"כ.
את חשיבותה של הוועדה ניתן להבין לפי הנציגים ששולחות המפלגות לחברות בוועדה. נציגי מפלגת העבודה בוועדה יהיו עמרם מצנע, שמעון פרס, מתן וילנאי וחיים רמון. את מרצ ייצג יוסי שריד.

מרידור לא יושבע כשר

בתוך כך, התברר כי השר לשעבר, דן מרידור, לא יושבע ככל הנראה היום יחד עם השר לשעבר, נתן שרנסקי, וחברי הכנסת איתם ואורלב, כשר בממשלת שרון. ל-ynet נודע כי שמו של דן מרידור נעדר מרשימת השרים שהעבירה היום מזכירות הממשלה לשרים כמועמד להשבעה.
ראש הממשלה זימן את מרידור לפגישה, בה היה אמור שרון לעדכן אותו בהחלטתו הסופית בעניינו. במערכת הפוליטית מעריכים ששרון לא ימנה את מרידור לשר בממשלתו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר הכנסת
שטייניץ. יו"ר חוץ וביטחון
צילום: מתוך אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
גמליאל. מעמד האישה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים