שתף קטע נבחר

בכירים ברשויות לשרון: מודאגים מפורז

במפגש עם ראש הממשלה אמרו לו בכירים ברשויות המקומיות שבידי הליכוד כי הם מבקשים שהוא ישמור לעצמו זכות וטו על החלטות שר הפנים החדש

סגני ראשי הערים ונציגי הרשויות המקומיות מהליכוד תובעים כי שרון ישמור לעצמו זכות וטו על החלטות שר הפנים החדש, אברהם פורז משינוי.
הדרישה הוצגה הערב (א') לפני מפגש שערכו נציגי הרשויות עם ראש הממשלה. בכינוס עצמו השתתפו כמאה סגני ראשי ערים ונציגים ההרשויות המקומיות. קודם לכינוס שקלו המשתתפים לתקוף את ראש הממשלה מעל הבמה, אך לבסוף הוחלט להמתין לפגישה מסודרת עימו.
עוזי כהן, סגן ראש עיריית רעננה וחבר מרכז ליכוד: "אין ספק שהעברת הפנים לשינוי היא תיק פתוח, אנחנו ממש נחנקים ולא יכולים לבלוע את זה. אחרי 50 שנה הגיע הזמן להעביר את תיק הפנים פעם אחת לידי הליכוד. אנחנו מבקשים מראש הממשלה זכות וטו על ההחלטות של שר הפנים החדש, כי אנחנו חוששים שהוא ילך על הקצנה".
שרון אמר לפעילים כי בסך הכל הגיע להעביר ערב נעים עם חברים "אבל אין סיכוי שזה יוכל לקרות, בטרם התיישבתי מייד התחילו לזרום אלי פתקים עם הצעות בקשות ותלונות". שרון גם אישר את הפרסום ב"ידיעות אחרונות" לפיו בכוונתו לפעול לצמצום מספר הרשויות המקומיות. "זה יעצים את הכוח של הרשות העירונית וגם יחסוך הרבה כספים", הסביר.
בהתייחסו לשרים הטריים אמר ראש הממשלה: "כל אחד מודיע, מצהיר ומתפאר בנחלה שקיבל, אבל תוך כמה ימים הם גם יתחילו לעבוד. אני אגיד להם בישיבת הממשלה הקרובה למסור לי פירוט יעדים עם לוח זמנים וסדר עדיפויות. כל אחד ידווח לי מה הוא ביצע".
שרון אמר כי בקדנציה הזאת בכוונתו לטפל אישית בערים דימונה, לוד ועכו. "אנחנו מתחילים לקנא", אמר נציג רשות מקומית ערבית. שרון השיב: "בקדנציה הבאה אטפל גם בערים נוספות" לקולות הצחוק בקהל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מדאיג? פורז
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים