שתף קטע נבחר

דיווח: "אל קאעידה תכנן לתקוף את בסיס פרל הרבור"

ה"וושינגטון טיימס" מצטט דיווחים מודיעניים, על פיהם תכנן ארגון הטרור אל קאעידה לחטוף מטוסים משדה התעופה בהונולולו ולרסק אותם על ספינות גרעיניות. הדיווחים הם הסיבה להעלאת הכוננות בשבועות האחרונים בארה"ב

ארגון הטרור אל קאעידה תכנן לתקוף את בסיס חיל הים האמריקני בנמל פרל הרבור בהוואי, ולרסק מטוסים חטופים על צוללות גרעיניות. כך מדווח היום (ב') ה"וושינגטון טיימס".
הדיווחים המודיעיניים לגבי תקיפה בפרל הרבור, נשלחו לגורמים אמריקנים בכירים בשבועיים האחרונים. הבסיס בפרל הרבור הותקף במפתיע על ידי יפן במלחמת העולם השנייה ב-1941, דבר שגרם למעורבותה של ארה"ב במלחמה.
גורמים אמריקנים בכירים ציינו כי המידע המודיעיני היה אחת הסיבות להעלאת הכוננות לפיגועי טרור בארה"ב לאחרונה. לדברי הגורמים, בסיס פרל הרבור נבחר כמטרה לתקיפה, בשל המשמעות ההיסטורית והסמלית. "המטרות היו אמורות להיות ספינות וצוללות גרעיניות ומתקנים צבאיים נוספים בבסיס", אמר גורם ביטחוני.
על פי המידע, ההתקפה היתה אמורה להיעשות עם מטוסים חטופים משדה התעופה הבינלאומי הסמוך בהונוללו. טיסות מסחריות רבות המגיעות מאסיה עוצרות בשדה התעופה לצורך תדלוק. בעקבות המידע תוגברה האבטחה בשדה התעופה בהונולולו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוניית מלחמה אמריקנית עולה באש בהתקפה היפנית בפרל הרבור
מומלצים