שתף קטע נבחר

הפיגוע בחיפה: 18 פצועים נותרו בבתי החולים

ארבעה מהם במצב קשה. "אני מקווה שהיא תשרוד", אמרה אמש תושבת הצפון, שבתה החיילת מורן נפצעה קשה מאוד

בבתי החולים בחיפה נותרו הבוקר (יום ו') 18 פצועים מהפיגוע שארע ביום רביעי בחיפה.
בבית החולים רמב"ם מאושפזים שני פצועים במצב קשה מאד.
בבית החולים כרמל מאושפזים עשרה - שניים במצב קשה, שלושה במצב בינוני וחמישה במצב קל, חלקם ישתחררו עוד היום.
בבית החולים בני ציון מאושפזים שישה פצועים - שלושה במצב בינוני עד קשה ושלושה במצב קל.

"מקווה שבתי תשרוד"

מצבה של אחת הפצועות קשה-מאוד, מורן החיילת, מוסיף היום להיות קשה. אמה רחל התייצבה אתמול אחר הצהריים ליד מיטת בתה ביחידה לטיפול נמרץ. "מורן נפגעה בריאות, ואם הריאות נפגעות כבר כלום לא נשאר. אני מקווה שהיא תשרוד", אמרה.
מורן, חיילת בשירות לאומי בת 19.5, היתה על האוטובוס מאחר שהלכה לבקר חברה שהגיעה מהצבא. "היא אף פעם לא נסעה בקו האוטובוס הזה ולכן לא דאגתי גם כששמעתי על הפיגוע. לא תיארתי לעצמי שבתי בין הפצועים", אמרה האם.
שעה ארוכה לאחר שארע הפיגוע התקשרה לבית המשפחה חברתה של מורן ושאלה אם היא הגיעה הביתה. "אמרתי לה שהיא איננה והיא אמרה שעשר דקות לפני הפיצוץ היא דיברה איתה וכנראה שהיא על האוטובוס שהתפוצץ", סיפרה האם. אחותה התאומה של החיילת וקרובי משפחה נוספים הגיעו גם הם ומתפללים לשלומה.

"מקלחת רסיסים"

מאיר נטורמן, בן 75 מחיפה, מספר כי ירד בתחנה מיד לפני שהאוטובוס התפוצץ. "לא הצלחתי להתרחק", שיחזר, "והרגשתי מקלחת רסיסים על הראש. אחרי כמה שניות של הלם הבנתי מה קרה, ניסיתי לעזור לאנשים, עד שהגיעו כוחות ההצלה שהבחינו במצבי וסילקו אותי משם. אני חייב להגיד שהם הגיעו מהר מאוד, לצערנו הם כבר מיומנים בזה"
קובי אוליאל, בן 39 מקריית אתא, נסע במכוניתו ועקף את האוטובוס כשאירע הפיצוץ. "האוטו נכבה מההדף, המפתחות עפו מהסוויץ'", הוא מספר, "נפצעתי מרסיסים בגוף, רסיס אחד חדר לי לעין. אני חושב שהרכב הציל אותי. אחרי הפיצוץ מצאתי את עצמי מלא בדם ומסביב הכל זוועה. אני מתפלא שבכלל יצאתי חי מן הסיפור".
גם עובד של קובי בעסקי הגינון ששהה עימו ברכב באותו זמן, סעואד חטאם בן 23 משפרעם, נפצע בעינו ונכנס לניתוח שמטרתו להסיר זכוכית מהרשתית. "זו פעם ראשונה שאני אפילו באזור של פיגוע, זה מפחיד מאוד", סיפר, "זה כל כך מפחיד, שאיבדתי את ההכרה מיד כשאירע הפיצוץ".

בכתיבת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פינוי הפצועים בפיגוע בחיפה
צילום: רויטרס
מומלצים