שתף קטע נבחר

מצנע: המנהיגות הפלסטינית אשמה

זעם במערכת הפוליטית בעקבות הפיגוע בחיפה. הנגבי: "חבורה פנאטית מנסה לשבור את רוח העם". ח"כ פינס: "להקים במהירות את גדר ההפרדה". ח"כ שטרן: "לעצור העברת הכספים לרשות". הערכה: מדיניות ישראל לא תשתנה בעקבות הפיגוע

תגובות קשות במערכת הפוליטית בעקבות הפיגוע בחיפה בצהריים (ד'), הפיגוע הראשון עימו תתמודד ממשלתו השנייה של אריאל שרון.
השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, אמר כי "זה סוג נוסף של מעשה רצח מתועב של חבורה פנאטית וקנאית שמעוניינת לשבור את רוחו של העם בישראל. הפיגוע הזה מצא אותנו בדיון הערכות לקראת עיראק וקיבלנו תזכורת על המאבק המתמשך בטרור. ידענו חודשיים של שקט יחסי אבל איש לא הישלה את עצמו לחשוב שזה בגלל שינוי במדיניות הטרור. הם היו שקטים יחסית אך ורק בזכות הצלחה מופלאה של כוחות הביטחון".
לדבריו, "צה"ל וזרועות הביטחון ימשיכו כפי שהם עושים בחודשים האחרונים, לפגוע בנקודות ההתארגנות של הטרור. תפיסת הביטחון היא התקפית, היא לא מחכה לפיגוע או להתרעה על אוטובוס מסוים, היא מיועדת לרדוף את המחבלים עד חורמה, שיימלטו על חייהם. ישראל פועלת בכל הנחישות כדי להכות בטרור. אני משוכנע שראש הממשלה והממשלה ינקטו בכל הצעדים הנחוצים כדי לחזק את ישראל".

העבודה: סדר יום קיצוני

יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, אמר בזירת הפיגוע בחיפה כי הוא מפנה אצבע מאשימה כלפי המנהיגות הפלסטינית מאחר והיא איננה מבינה שבדרך זו לא נגיע לשום פתרון. "אני, המאמין בהידברות, טוען שאירועים כאלו גורמים לריחוק", אמר מצנע.
ח"כ אופיר פינס, מזכ"ל מפלגת העבודה, אמר כי "מדובר בפיגוע מחריד ואכזרי במיוחד, שמוכיח שמרצחים לא חושבים להניח את נשק הטרור ושאף אחד לא יחיה באשליות. אני שוב קורא לממשלה לעשות כל מאמץ כדי להשלים את גדר ההפרדה כמה שיותר מהר שכן אין ספק שהיא מכשיר רציני במלחמה בטרור. הממשלה הזו היא ממשלה לא רלוונטית משום שיש לה סדר יום קיצוני שלא מאפשר שיתוף פעולה עם גורמים אנטי טרוריסטים. המסר שישראל מעבירה לעולם אין בו כדי ליצר את האקלים הנכון במלחמה נגד הטרור".
יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, ח"כ יורי שטרן, קרא לממשלה לעצור מיידית את העברת הכספים לרשות הפלסטינית ולנקוט בצעדים שיפגעו לא רק במבצעי פעולות החבלה אלא גם בנותני החסות הפוליטית, החל ביאסר ערפאת.
חבר הכנסת רומן ברונפמן ממרצ: "זה פיגוע שמשרת את הקיצוניים בשני הצדדים ומחזיר את מעגל הדמים לזירה. כתומך בשתי מדינות לשני עמים אני קורא לפלסטינים להפסיק עם הפיגועים האלה ולממשלה לחזור לשולחן המשא ומתן".
סיעת חד"ש-תע"ל הודיעה כי חבריה "מוקיעים ומגנים את הפיגוע בחיפה בכל הרמות: האנושית, הפוליטית והעקרונית".
הסיעה קוראת לממשלה לגשת לשולחן המשא ומתן לאלתר כדי להגיע למצב שישים קץ לשפיכות הדמים.

הערכה: ישראל לא תשנה מהותית את מדיניותה

גורמים מדיניים וביטחוניים העריכו כי ישראל לא תשנה באופן מהותי את פעילותה בעקבות הפיגוע בחיפה למעט הגברת הלחץ על הרשות והגדלת המבצעים ופעולות המעצר והסיכול.
הגורמים מסרו כי ככל הנראה לא תתקבל החלטה שונה מהותית וזאת בשל האילוצים הבינלאומיים.

בהכנת הכתבה השתתף: אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
הפיגוע בחיפה
צילום: ערוץ 1
צילום: אתר הכנסת
מצנע. אצבע מאשימה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים