שתף קטע נבחר

גורמי ביטחון: לא היתה התרעה על פיגוע בחיפה

לדבריהם, "יש לנו עשרות התרעות, אך לא ניתן לדעת הכל". הפיגוע היום קטע רצף סיכולים בחודש פברואר

גורמי ביטחון אמרו בעקבות הפיגוע בחיפה כי לא היתה להם התרעה על הפיגוע. במערכת הביטחון החלו במאמצים מיידים לברר את זהות המחבל ולעלות על שולחיו. "יש לנו עשרות התרעות אבל לא ניתן לדעת הכל", אמרו הגורמים.
בחודש פברואר, שהסתיים בסוף השבוע, לא הצליחו הפלסטינים לבצע אף פיגוע בשטח ישראל. בשלושת החודשים האחרונים סוכלו פיגועים רבים ואת הצלחת הסיכולים קטע פיגוע אחד, בתחילת ינואר, במדרחוב נוה שאנן בתל אביב, שבו נהרגו 23 בני אדם.
נתוני ההתרעות והסיכולים במהלך חודש פברואר הם מהגבוהים מאז תחילת האינתיפאדה בספטמבר 2000: בחודש זה סוכלו 57 פיגועים, מהם 44 פיגועים שנמנעו על ידי מעצרם של המחבלים, 4 שנמנעו על ידי הריגת המחבלים ו-9 פיגועים שנמנעו על ידי היערכות צה"ל והמשטרה.
מבין הפיגועים שסוכלו, היו 13 פיגועי התאבדות בישראל, 4 פיגועי הקרבה (ירי מנשק בישוב ישראלי), 5 פיגועים בתוך ישובים ומוצבים ישראלים ברצועת עזה ו-2 פיגועי תופת (מכונית תופת). בסך הכל, תיכננו הפלסטינים לבצע 22 פיגועי התאבדות וחדירה, שסוכלו על ידי מערכת הביטחון.
במערכת הביטחון ובצה"ל אמרו היום כי מיעוט הפיגועים במהלך פברואר, הוא "בפירוש לא תוצאה של פעילות פלסטינית, או הימנעות מפעילות טרור בשל שיחות קהיר או מסיבות אחרות. יש ברשות 'ריק סיכולי' מלא, ותמונת ההתרעות מצביעה על מאמצים של כל הארגונים להוציא לפועל פיגועים איכותיים בעורף ישראל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים