שתף קטע נבחר

הרשות הפלסטינית מגנה את הפיגוע בחיפה

בארגונים הפלסטינים השונים, לעומת זאת, הטילו את האחריות לפיגוע על ראש הממשלה שרון. ד"ר עבד אל עזיז רנטיסי, מראשי החמאס: "הפיגוע הוא חלק מהמאבק הפלסטיני בכיבוש הישראלי ובטרור הישראלי"

הרשות הפלסטינית גינתה הערב (ד') את הפיגוע בחיפה. בהודעה מיוחדת שפרסמה הרשות נאמר, כי הפיגוע הוא בניגוד לעמדה הפלסטינית הרשמית, וכי הוא אינו משרת את המאבק הפלסטיני, אלא מכפיש את שמו.
בהודעה נאמר, כי הרשות היא נגד עקרון הנקמה וכי הפיגוע מהווה תירוץ לישראל להרחיב את ההסלמה וההרג נגד הפלסטינים. "על מועצת הביטחון והרביעייה לפעול במהירות, והרשות מוכנה תמיד לשתף פעולה לצורך השגת סידורי ביטחון לשני העמים".
השר לשלטון מקומי ברשות סאיב עריקאת אמר, כי הרשות מגנה את הפיגוע וכל פעולה שפוגעת באזרחים בין אם מדובר באזרחים ישראלים או פלסטינים. לדבריו, הפלסטינים דוחים את ההאשמות ממשלת ישראל שמטילה על הרשות את האחריות. "האשמות אלה הן תקליט שחוק. אנו דורשים מהנשיא בוש להודיע במהרה על מפת הדרכים כדי לשבור את מעגל האלימות בין שני הצדדים".
בארגונים הפלסטינים השונים, לעומת זאת, הטילו את האחריות לפיגוע על ראש הממשלה שרון, ואמרו כי מדובר בתגובה צפויה להסלמה הישראלית של הימים האחרונים. "ממשלת ישראל ושרון נושאים באחריות לפיגוע הצפוי הזה, שמגיע אחרי 40 פלסטינים הרוגים בשבוע האחרון", אמר ל-ynet מפקד גדודי חללי אל אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח.
לדבריו, "לא משנה איזה ארגון ביצע את הפיגוע. ישראל היא זו שהזמינה בימים האחרונים את התגובה הזו, ורק ממשלת ישראל אחראית לדם שנשפך היום". דברים דומים אמר ל-ynet גם דוקטור עבד אל עזיז רנטיסי, מראשי החמאס. לדברי רנטיסי, הפיגוע "הוא חלק מהמאבק הפלסטיני בכיבוש הישראלי ובטרור הישראלי". לדבריו, בפעולות טרור שונות של ישראל בימים האחרונים נהרגו ללא אבחנה פלסטינים רבים בידי צה"ל. "נשים זקנים וילדים חפים מפשע נהרגו ללא סיבה. רק לפני יומיים נהרג זקן בן 75 ונפצע קשה אחר בן 66. מה ציפו הישראלים שבחרו בשרון, האם לא ציפו לתגובה כזו למדיניות ההרג של ממשלתם?". רנטיסי אמר, כי ארגונו הציע בזמנו במצרים להוציא ממעגל האלימות את האזרחים אבל לדבריו ראש הממשלה שרון דחה הצעה זו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
זירת הפיגוע בחיפה
צילום: רויטרס
צילום: יוסי לחם
שרידי האוטובוס שהתפוצץ
צילום: יוסי לחם
מומלצים