שתף קטע נבחר

אחרי הפיגוע: הכבאים התראיינו ברשתות הזרות

כ-40 כבאים דוברים שפות זרות הוכשרו למשימת ההסברה בפיגועים וכבר עמדו בה בהצלחה. ההחלטה התקבלה בעקבות סקרים שגילו כי האמריקנים תופסים את נציגי כוחות ההצלה כאמינים ביותר

הכבאים שהוכשרו להיות דוברים בפיגועים התראיינו אתמול (ד') לאחר הפיגוע בחיפה.
ההחלטה על הכשרתם התקבלה בעקבות סקרים שנערכו בארצות הברית ושבדקו את דעת הקהל האמריקנית אחרי ה-11 בספטמבר. המסקנה היתה שנציגי כוחות ההצלה נתפסים כאמינים ביותר וככאלה שהציבור מפתח כלפיהם סימפטיה גבוהה.
ראש מחלקת ההסברה במשרד החוץ, אמיר גיסין, אומר כי: "הרעיון היה להעלות לשידור כדוברים פחות חיילים ושוטרים ויותר כבאים ואנשי הצלה".
לפני כחודשיים איתר משרד החוץ כבאים, פרמדיקים, ואנשי זק"א אשר דוברים שפות זרות והכשיר אותם להעביר מסרים של הסברה בתקשורת. כ-40 כבאים דוברי אנגלית, ספרדית, איטלקית, רוסית ושפות נוספות השתתפו בקורס להסברה והיום לאחר הפיגוע באוטובוס בחיפה אף עלו שלושה מהם לשידור ב-CNN וב-NBC בתור דוברים ישראלים.
קורס ההסברה כלל התמודדות עם שאלות עיתונאים, עמידה מול מצלמה ונושאים נוספים הקשורים בהופעה בכלי התקשורת. למשרד החוץ הגיעו תגובות חיוביות הן על החשיפה לה זכו הדוברים החדשים והן על ההופעה שלהם.
אילן שטולמן, מנהל ההפקה במחלקת ההסברה, שיזמה את המבצע, אמר ל-ynet: "אמנם מדובר בנסיבות עצובות וכואבות אבל מבחינתנו התפקוד התקשורתי היה בגדר הצלחה. הכוונה שלנו היא לשנות את הגוון הצבאי של הסכסוך ולהדגיש את המימד האנושי. אנשי כוחות ההצלה מזכירים לציבור שצופה בהם שמדובר בטרור שפוגע באזרחים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אטילה שומפלבי
הכבאים אמינים ומעוררי סימפתיה.(ארכיון)
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים