שתף קטע נבחר

ח"כ רן כהן למופז: הצג תחקירים על הרג פלסטינים

ברקע הפיגוע בחיפה והפעולה בעזה מתלהט הוויכוח הפוליטי. חבר הכנסת רן כהן ממרצ הודיע שידרוש משר הביטחון להציג תחקירים על פעולות צה"ל

הפיגוע הקשה בחיפה, שבו נהרגו 15 בני אדם, והפעולה בעזה שבה נהרגו 11 פלסטינים חתמו תקופה קצרה של שקט בוויכוח המדיני-פוליטי. פוליטיקאים מהימין ומהשמאל שוב מנסים להתמודד עם בעיית הטרור והסוגייה הפלסטינית.
חבר הכנסת רן כהן ממרצ הודיע שיבקש בימים הקרובים תחקירים משר הביטחון, שאול מופז, על פעולות שבהן נהרגו פלסטינים בגדה ובעזה, זאת לנוכח שורת המבצעים האחרונים של צה"ל שבהם נהרגו עשרות פלסטינים. עם זאת, ח"כ כהן הביע צער על כך "שבצד הפלסטיני לא נמצא אדם מוסרי אחד, שיבקש לחקור את אירועי הטרור בחיפה".
חבר הכנסת אריה אלדד מהאיחוד הלאומי קורא לגרש בני משפחות של מחבלים: "מדינת ישראל חייבת לנקוט אמצעי התרעה נגד מחבלים מתאבדים. האמצעי היעיל ביותר הוא הרס בתים וגירוש בני משפחה". לדברי אלדד, יש לנהל "מאבק רציף בבג"ץ על כל מקרה ומקרה כדי להילחם על גירוש משפחות המחבלים".
שר הביטחון לשעבר וחבר הכנסת בהווה, בנימין בן-אליעזר, התריע כי בהיעדר תהליך מדיני המצב יסלים עוד יותר: "לכן, תוך כדי מלחמה יש לעשות הכל כדי להתחיל במו"מ מדיני עם ההנהגה הפלסטינית, שמחכה שיבואו וידברו איתה", אמר בן אליעזר.
ח"כ אבשלום וילן ממרצ התייחס למחדליה של הממשלה בהקמת גדר ההפרדה ואמר: "חבל שהממשלה ממשיכה לעשות אותם דברים. במקום להתרכז בגדר ההפרדה, היא עורכת מבצעים בתוך אוכלוסייה, גורמת לנפגעים אזרחיים ופוגעת בחוסן המוסרי".
ח"כ אהוד רצאבי משינוי קרא "להגיב בחומרה אבל לא בספונטניות". הוא הוסיף: "עלינו להכאיב להם במקומות הרגישים אבל בצורה מבוקרת, ולהימנע מפגיעה עם קשר מיידי לפיגוע עצמו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
יבקש תחקירים. כהן
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
לגרש משפחות. אלדד
צילום: אתר הכנסת
צילום: איי פי
המצב יסלים. בן אליעזר
צילום: איי פי
מומלצים