שתף קטע נבחר

בובי נייט: אני מוותר על שכרי העונה

על רקע השערוריות האחרונות בליגת המכללות האמריקנית, הופתעו רבים לשמוע את המאמן האגדי של טקסס טק מודיע כי הוא מוותר על שכר של 250 אלף דולר: "אני מרגיש שהיה בידי מוצר ואני שברתי אותו. לא חייבים לשלם על זה"

ערב פתיחת טורניר אליפות ליגת המכללות בכדורסל - תקופה המכונה מארץ' מאדנס (טירוף מרץ) - נאלצת מינהלת ה-NCAA להתמודד עם פרשיות מפוקפקות שנותנות היבט אחר לטירוף. תחילה היתה זאת סנט בונוונטור ששיתפה שחקן במעמד לא חוקי, נשללה מכל נצחונותיה העונה ובתגובה הודיעו שחקניה כי לא יופיעו לשני משחקיה האחרונים של הקבוצה (מאמן הקבוצה ונשיא האוניברסיטה סיימו תפקידם בעקבות המקרה). במקרה נוסף הושעו שבעה משחקני וילאנובה לאחר ש"גנבו" שיחות טלפון.
לפנות בוקר (ג') הודיעה הנהלת אוניברסיטת ג'ורג'יה כי היא משעה עצמה מטורניר ליגת הסאות'-איסטרן המצויינת ומטורניר האליפות הארצית לאחר חריגות מתקנון הליגה שנעשו על ידי הצוות המקצועי של הקבוצה, בראשות ג'ים האריק. האריק ובנו עוזר המאמן ג'ים האריק ג'וניור, פוטרו מהקבוצה, למרות שהובילו אותה אל המקום ה-22 בדירוג הארצי.
על רקע השערוריות האחרונות נראה צעדו האחרון של מאמן טקסס טק, בובי נייט, תמוה למדי. נייט בן השישים, מאמן ותיק, שגאונות הכדורסל שלו נופלת רק מהפרובוקציות שהוא מייצר, מאוכזב מהיכולת של שחקניו ומההישגים שהצליח להוביל אליהם. את אכזבתו החליט להביע בדרך דרמטית כשהורה להנהלת האוניברסיטה לא להעביר לו את משכורתו השנתית, מכיוון שלא עשה לטענתו עבודה יותר מדי טובה. שכרו השנתי דרך אגב מוערך בכ-250 אלף דולר. "אני פשוט בכלל לא מרוצה ממה שמציגה הקבוצה על המגרש. אני לא חושב שזוהי אשמה של מישהו אחר מלבד עצמי" אמר נייט, שקבע בעיצומה של העונה הישג נדיר - 800 נצחונות בקריירה.
למרות ההצעה האמיצה של נייט, לא בטוח שהנהלת האוניברסיטה תענה לה, לפחות כך טוען מנהל מחלקת הספורט של טקסס טק, ג'ראלד מאיירס. נייט הודיע לו על ההחלטה בשיחה פרטית לאחר הפסד ה'רד ריידרס' לביילור 68:74 בשבת. לפנות בוקר, הפכה ההחלטה להודעה רשמית. "אני מרגיש שהיה בידי מוצר ואני שברתי אותו. לא חייבים לשלם על זה" אמר נייט, שהוביל את הקבוצה לטורניר ה-NCAA אשתקד (עונתו הראשונה כמאמן טקסס טק, אליה עבר מאינדיאנה). העונה עומדת העפלתה של הקבוצה לטורניר בספק.
"שמעתם אותי מדבר על החמצת הזדמנויות לכל אורך העונה ועל כך שלא ראינו את מה שהיינו צריכים" אמר נייט בהודעתו. "אלו הם הדברים שצריכים להילמד. לימוד של הדברים הללו הוא האחריות של המורה, כמו זו של התלמידים".
העונה הנוכחית היא השניה שלו כמאמן טקסס טק, בה נייט דוחה את שכרו השנתי. בעונה שעברה, נימק נייט את צעדו בהכרת תודה להנהלת האוניברסיטה על ההזדמנות שנתנה לו כשהחתימה אותו על חוזה לחמש שנים בתמורה ל-4.5 מיליון דולר. כזכור, נייט פוטר מאינדיאנה לפני שנתיים לאחר עימות אלים עם אחד משחקניו.
"הוא מחמיר עם עצמו יותר מדי" אמר מאיירס בתגובה לדברי נייט, "הוא עשה עבודה נהדרת בשנתיים האחרונות. כל הדברים שהוא עשה למען הקבוצה והאוניברסיטה הזאת. אין ספק שהוא מרוויח את משכורתו ואף יותר בכל יום עבודה". העונה סיימו ה'רד ריידרס' במאזן 23-9, עונה חיובית שניה ברציפות, אחרי ארבע עונות שליליות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בובי נייט. לא מגיע לי
צילום: איי פי
מומלצים