שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עונשי מאסר לערבים ישראלים המעורבים בטרור
  25 שנות מאסר נגזרו על תושב הצפון שניסה לבצע פיגוע ברכבת. שלוש שנים נגזרו על תושב טירה, שסייע למחבלים שביצעו פיגוע בנווה שאנן בתל אביב

  25 שנות מאסר נגזרו הבוקר (ד') בבית המשפט המחוזי בחיפה, על אזרח ערבי-ישראלי, תושב הצפון, שהורשע בניסיון לבצע פיגוע על פסי הרכבת בצפון.
  האיש, שאת שמו ואת מקום מגוריו אסר בית המשפט לפרסם, יצר קשר עם ארגוני הטרור בשטחים, והם הנחו אותו, בשלהי קיץ 2001, להניח את מטען החבלה, במשקל 40 ק"ג, על פסי הרכבת, במטרה לפגוע ברכבת נוסעים.
  לבסוף הניח האיש את המטען על הפסים מול קיבוץ מעגן מיכאל ופוצץ אותו כשחלפה במקום רכבת ריקה מנוסעים. בפיצוץ לא היו נפגעים, ולרכבת נגרם נזק קל.
  באותה תקופה אף סיפק למפעיליו בארגוני הטרור מידע על רמתה ועל היקפה של האבטחה במקומות הומי אדם באזור חיפה והעמקים. כך למשל, סיפר על השמירה ההדוקה ב"קריון" ובקניון "לב המפרץ".
  אחת המשימות האחרונות שלו בטרם נלכד, הייתה החדרת מכונית תופת לישראל. אולם ברגע האחרון השתנתה התוכנית וסוכם שהוא יסייע בהעברת מחבל מתאבד לתחומי הקו הירוק. בעודו נוסע אל המחבל אירעה תאונת דרכים לקרובי משפחתו וגם המשימה הזו נדחתה. לאחר מכן כבר נלכד על ידי כוחות הביטחון.
  בגזר הדין נכתב: "העבירות שביצע חמורות ויש בהן איום אנושי ממשי על מאות אנשים חפים מפשע". בסיום הקראת גזר הדין חייך הנאשם אל השופטים והודה להם בציניות על כי קיזזו מעונשו את תקופת מעצרו.

  הציע למחבלים לכבות את הטלפונים

  ואילו בית משפט השלום בכפר שסבא הטיל היום שלוש שנות מאסר בפועל על תושב טירה, שהורשע בכך שחיפה על המחבלים שביצעו את פיגוע ההתאבדות בנווה שאנן בתל אביב, בינואר 2002.
  ב-25 בינואר 2002 הגיעו לביתו של נאצר פהמי, בן 57, צאלח אלבורארי, ספואת חליל וג'יהאד שלאחתי, שלושה תושבי השטחים, כשבידיהם קופסת קרטון גדולה ותיק כחול. צלאח אמר לפהמי שהשניים האחרים עומדים לבצע באותו היום פיגוע ואמר שחומר הנפץ מוכן והם מחכים לסלאמה עיראקי, שיאסוף אותם ברכבו.
  פהמי הציע לצלאח לדחות את הפיגוע, ואמר כי הם נראים לחוצים והם עלולים לעורר חשד. פהמי הציע גם לצלאח להוציא את הסוללות מהטלפונים הניידים שלהם ולא לבצע שיחות, כדי שלא יעצרו אותם.
  כעבור מספר דקות יצא צלאח מביתו ומיד חזר והודיע שהרכב של סלאמה הגיע לאסוף אותם. צלאח נפרד מפהמי לשלום ולחץ את ידו. פהמי בירך את השלושה והם עזבו את הבית כשהם נושאים את הקרטון ואת התיק.
  פהמי לא הודיע לכוחות הביטחון על הפיגוע המתוכנן ובאותו היום ביצעו חליל ושלאחתי פיגוע התאבדות ברחוב נוה שאנן בתל אביב, בו נפצעו מעל 20 בני אדם.
  בתחילת משפטו כפר פהמי במיוחס לו אך חזר בו ובמסגרת עסקת טיעון הודה והורשע בעבירה של חיפוי על עבירה.
  סניגורו של פהמי, עו"ד איהב ג'לג'ולי, טען בבית המשפט כי בקשת מרשו מהמחבלים לדחות את הפיגוע צריכה להיזקף לזכותו וכי מרשו לא הורשע בעבירות סיוע או מגע עם סוכן זר, אלא רק בחיפוי על עברה.
  בגזר הדין קבעה השופטת רות לורך כי פהמי לא רק שלא פעל כדי למנוע את הפיגוע, אלא איפשר למחבלים לשהות בביתו עד שהגיע הרכב שהסיע אותם וסיפק להם עצות כדי שלא ייתפסו בדרך. בית המשפט קיבל את עסקת הטיעון וגזר על פהמי שלוש שנים מאסר בפועל ושנה מאסר על תנאי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים