שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בזק מתכוונת להפסיק לשדר מ"מושב הסרטן"
  החברה הודיעה: תחנת השידור במושב פורת תיסגר אם לא נקבל ממשרדי הממשלה הוראות ברורות לגבי הפעלתה. יו"ר ועדת המדע: רמות הקרינה במקום היו גבוהות מאוד. השרה לאיכות הסביבה: לא ארפה מהפרשה עד לפתרונה

  התפתחות בפרשת תחנת השידור הבעייתית ב"מושב הסרטן" בשרון: בעקבות תחקיר "ידיעות אחרונות", ולפיו 60 מ-450 תושבים במושב פורת חלו ב-15 השנים האחרונות בסרטן – מאיימת חברת בזק כי תסגור את התחנה, אם לא תקבל ממשרדי הממשלה הנחיות ברורות לגבי הפעלתה. כך פורסם הבוקר (א') ב"ידיעות אחרונות".
  בעקבות הפרסום הוצפה בסוף השבוע מערכת "ידיעות אחרונות" במאות שיחות טלפון של אזרחים שטענו כי גם באזור מגוריהם יש אנטנות שידור המסכנות את בריאותם.
  ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת סיירה שלשום בתחנת השידור. יו"ר הוועדה, ח"כ מלי פולישוק, אמרה כי מבדיקה עולה שרמות הקרינה במקום היו בעבר גבוהות מאוד.
  השרה לאיכות הסביבה, יהודית נאות, הבטיחה כי לא תרפה מהפרשה עד לפתרונה, והיום היא תכנס דיון חירום בעניין זה. ח"כ שאול יהלום תבע משר הבריאות להקים ועדה ממשלתית לחקירת המחדל.
  נציג משרד התקשורת טען שלשום: "ישראל משדרת באמצעות האנטנות למדינות ערב, ומדובר באינטרס לאומי. כרגע אין מספיק שטחים פתוחים שאליהם ניתן להעביר את האנטנות, וייקח שנים לאשר את העתקתן".
  מנהל רישום סרטן לאומי במשרד הבריאות, ד"ר מיכה בר-חנא, טוען כי הססטיסטיקה של מוות מסרטן במושב בשנים 1999-2002 – לא חורגת מעל הממוצע. מתחקיר "ידיעות אחרונות" עולה לעומת זאת כי מספר החולים היה גבוה בחמישה מהממוצע.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים