שתף קטע נבחר

נחום קורמן הורשע בהריגת הילד חילמי שושא

קורמן, רכז הביטחון בהתנחלות הדר בית"ר, זוכה בבית המשפט המחוזי מהריגת הילד ב-96'. בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות והרשיע את קורמן בהריגה מתוך קלות דעת

בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות והרשיע אתמול (יום א') את נחום קורמן, 36, מהישוב הדר בית"ר, בהריגת הילד הפלסטיני חילמי שושא, בן ה-11.
בית המשפט העליון קבע כי התיק יוחזר לבית המשפט המחוזי לשם קביעת עונשו של קורמן.
קורמן הואשם בבית המשפט המחוזי כי באוקטובר 96', כשהיה רכז ביטחון של הישוב הדר בית"ר, ראה קבוצת נערים פלסטינים משליכים אבנים על רכבים ישראלים, רדף אחריהם ותפס את הילד חילמי שושא.
קורמן הואשם כי היכה את הילד, הפיל אותו ארצה בבעיטה ולאחר מכן היכה בראשו באקדח.
קורמן טען להגנתו כי הילד נפל לאחור על הקרקע לאחר חילופי דברים בינהם, כשעל הקרקע היו מפוזרים ברזלים ואבנים. לטענתו, כשהילד הפסיק להשיב על שאלותיו הוא הבחין שצבע פניו הפך לצהוב, הוא הבין כי הילד התעלף והחל לטפל בו.
הילד פונה לבית החולים הדסה עין כרם, ושם נפטר במהלך הלילה, לאחר שאובחן אצלו שטף דם במוח.
בית המשפט המחוזי בירושלים זיכה את קורמן באוגוסט 99' בגלל הספק כי החבלה בעורק הילד נגרמה כתוצאה ממום מולד, ויתר החבלות יתכן ונגרמו על ידי פעולות ההחייאה או פגיעת עצמים בולטים בצוואר הילד בעת נפילתו.
המדינה עירערה על החלטת בית המשפט המחוזי, ובית המשפט העליון ביטל את פסק הדין והרשיע את קורמן בהריגה. השופטות דליה דורנר, דורית בייניש ואיילה פרוקציה קבעו כי הגירסה שמסר קורמן אינה מתקבלת על הדעת.
עם זאת בית המשפט התחשב בכך שקורמן הגיש סיוע והחייאה לילד ולכן הרשיע אותו בהריגה בקלות דעת, ללא כוונה או רצון להביא למותו של הילד. נחום קורמן סירב להתייחס לפסק הדין בצאתו מהאולם.
אחיו, שמחה קורמן, תקף במילים חריפות ביותר את השופטות וגידף את נציגי התקשורת שהיו במקום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
נחום קורמן בבית המשפט
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים