שתף קטע נבחר

העדלאידע בחולון עכשיו ולתמיד

דמויות מוכרות מהסרטים היו המוטיב המרכזי בעדלאידע המסורתית שהתקיימה גם השנה בחולון תחת אבטחה כבדה; גם מזג האוויר ההפכפך וגם רוחות המלחמה לא מנעו קיום של אירוע ססגוני כתמיד; ראש העירייה ששון: מסורת העדלאידע תימשך גם בעתיד

למרות המצב הביטחוני המתוח, למרות רוחות המלחמה שמנשבות מכיוון עיראק ולמרות מזג אוויר הפכפך – פקדו בחג הפורים אלפי מבקרים את אירוע העדלאידע המסורתי בחולון. גם השנה התנהל, תחת אבטחה כבדה, אירוע ססגוני ומרשים שהיווה מפגן של צבע, תנועה ותרבות.
מיצגים של עשרות דמויות מהסרטים, שהוכנו במיוחד ליום הזה, הוצבו על עגלות ענקיות. בין הדמויות: המפלצת שרק, הארי פוטר, מיקי מאוס, פופאי, דינוזאורים מפארק היורה ואחרים.
מסע בעדלאידע החל בשעה 12 ברחוב סוקולוב והמשיך עד בניין העירייה. על עגלת האוסקר, הפרס השנתי הגדול של הסרטים, עמד פסלון האוסקר וסביבו שמונה דמויות מפורסמות. כ-1,500 ילדים מחופשים לפי דמויות מהסרטים, וכן להקות מחול מרחבי הארץ, נטלו חלק בשמחה.
על בימת הכבוד, שהוצבה ברחוב סוקולוב, ישבו בין השאר ראש מועצת אזור, אמנון זך, ומפכ"ל המשטרה שלמה אהרונישקי שהגיע עם ילדיו. אנשי משטרה וצבא רבים הוצבו בכל פינה בעיר החל משעות הבוקר המוקדמות והשרו אווירה של ביטחון בקר המבקרים. מנחי ערוץ הילדים הסתובבו בין המיצגים ושידרו ממקום האירוע.
חבר מועצת עיריית חולון, יאיר טאו, סיפר בתום האירוע: "מזג האוויר שיחק לטובתנו. בזמן העדלאידע פסקו קצת הרוחות וממש לאחריה החל לרדת גשם. היה מרשים מאד ויפה, והאווירה הייתה נעימה. הייתה נוכחות מלאה מצד המשתתפים ולא היו ביטולים מצד הורי הילדים שהשתתפו. כוחות ביטחון רבים איבטחו את האירוע וברחוב סוקולוב עמדו גם על הגגות.
"הצלחת העדלאידע היא הצלחה לעם ישראל וגם לחולון, כי בימים אלה אנו מראים שאצלנו החיים נמשכים כרגיל ולא ניתן לאף אחד לשנות את אורחות חיינו".
ראש עיריית חולון, מוטי ששון אמר בסיום האירוע: "היו הרבה חששות, ואת חלק מהמיצגים לא ראיתי בגלל החששות שהתרוצצו לי בראש. אבל סמכתי על כוחות הביטחון שהיו שם. מסורת העדלאידע תמשך גם בעתיד.
"זה החג של הילדים ושמחתי שהם יצאו לרחוב. האירוע היה יפה וכך ימשיך להיות גם בעתיד".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים