שתף קטע נבחר

חוות התוכים בכפר הס

רני שלו השיל כמה שנים ומצא עצמו מלטף ארנבת ושרקן, עוקב אחרי תהליך הגידול של התוכים ומשוחח עם התוכי צביקה בפלאפון. חזרה בזמן לתקופת הילדות

הנסיעה לאזור השרון כבר הכניסה אותנו לאווירת החג שלבשה הארץ. הכל ירוק, פרחים פורחים, צבעים מרהיבים - תאווה לעיניים. נסיעה קצרה בשבילי כפר הס הפסטורלי - ואנחנו בחניון חוות התוכים. ואז זה קורה: אתה משיל מעליך כמות נכבדה של שנים ומתחיל להתנהג כמו ילד קטן.
האטרקציות המגוונות שממתינות לילדים ולהורים יכולות להעביר חצי יום בקלילות. אז זה מתחיל ככה: פינת משחקים לילדים (שישר מזנקים לבריכת הכדורים), מגלשות, נדנדה ופינת הכנה של פיתות דרוזיות; הילדים מקבלים בצק, לשים אותו, אופים ומקבלים פיתה תוצרת בית לדרך.
בנוסף, יש במקום פינת יצירה (עבודת יד עם חימר), רכיבה על פוני ופינת ליטוף (לפעמים אתה חס על החיות, שמה לעשות, ה"עדינות" של הילדים לא גורמת להן נחת) עם יונים, ארנבות, שרקנים וצב.
אבל האטרקציה המרכזית היא חוות התוכים. החווה מתמחה בגידול תוכים מסוגים שונים, שאחרי תהליך הגידול - החל מהביצה, עבור לגוזלים ודרך שלבי ההתבגרות - אפשר לעקוב בצורה מושלמת.
התוכים - קטנים וגדולים, חברותיים יותר וחברותיים פחות - כמו מרבדי הצבע של הפריחה, התכסו בצבעים מרהיבים. נחמד במיוחד היה התוכי 'צביקה', שמחקה בצורה מושלמת צלצולי פלאפונים ועונה - "הלו, צביקה". את התוכים אפשר להאכיל בגרעינים ובפקאנים שנושרים מהעצים המקשטים את החווה.
כשנמאס מצביקה יצאנו לטיול קצר בין החיות הרבות, שקיבלו מקום של כבוד בחווה; כבשים, שרקנים, אווזים, תרנגולות, טווסים, אמו (חבר של היען) הם רק חלק קטן מהחיות שניתן לצפות בהן. הטווס עשה לנו הצגה מיוחדת כשחשף את שלל הנוצות המרהיבות שלו.
את הטיול סיימנו בפרדס ליד החווה, שעומד עכשיו בשיא פריחתו, בקטיף תפוזים ואשכוליות. למי שלא יכול להתאפק - בפרדס יש פינת מנגל.
החווה פתוחה כל יום בין השעות 10:00-16:00 ובימי שישי בשעות 10:00-15:00. בחופשות מבתי ספר: 17:00–10:00. כניסה (כולל כל האטרקציות): 29 שקל לילד, 22 שקל למבוגר. כפר הס, טל': 773/7961957-09.
יש סיורים מאורגנים וימי הולדת בתאום מראש. במקום מוכרים תוכים (גם מאולפים), ציוד לתוכים ומכרסמים.
פרטים נוספים על החווה ניתן למצוא באתר האינטרנט שלה.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התוכים - כמו מרבדי הפריחה - התכסו בצבעים מרהיבים
צילום: אלי עמר
העדינות של הילדים לא תמיד גורמת לחיות נחת
צילום: אלי עמר
הטווס עשה הצגה מיוחדת
צילום: אלי עמר
מומלצים