שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הושק מנוע חיפוש לאתרי הממשלה

  האתר, שמצוי עדיין בשלב הרצה, מאפשר למשתמשים לחפש באמצעות מלות מפתח מידע ש"קבור" באתרי האינטרנט של כל משרדי הממשלה וגופים ציבוריים נוספים

  משרד האוצר השיק מנוע חיפוש חדש הכולל את כל אתרי הממשלה וגופים ציבוריים נוספים. מנוע החיפוש, שפועל בכתובת search.gov.il, מאפשר למשתמשים לחפש מידע חיוני באתרים ממשלתיים וציבוריים באמצעות הזנת מלות מפתח במקום דפדוף בדפי האתר. מאחר שהאתר עדיין בשלב הרצה, ייתכנו תקלות במהלך הפעלתו.
  מנוע החיפוש הכלל-ממשלתי עשוי לחסוך למשתמשים זמן חיפוש רב כאשר מדובר במידע "הקבור" במעמקי האתר או כאשר המשתמש אינו יודע איזה אתר הממשלתי כולל את המידע הדרוש לו. בשלב זה, המנוע כולל 180,000 דפי אינטרנט בכל אתרי הממשלה והאתרים של מנהל מקרקעי ישראל, הרבנות הראשית, נשיא המדינה, הטלוויזיה החינוכית, נציבות שירות המדינה, אוסף התצלומים הלאומי, לשכת הפרסום הממשלתית, המוסד, רשות החברות הממשלתיות ועוד. גופים ציבוריים שיצורפו למנוע החיפוש בשלב מאוחר יותר הם אתר הכנסת ואתר צה"ל.

  החיפוש מורפולוגי, רוב הדפים סטטיים

  מנוע החיפוש מחפש בכל האתרים הממשלתיים כברירת מחדל (ניתן לחפש גם בכל אתר ממשלתי או ציבורי בנפרד). החיפוש המורחב מאפשר לגולש להגדיר את גודל הקובץ המבוקש, טווח התאריכים ליצירת המסמכים המבוקשים ולהגדיר אם ברצונו להשתמש בניתוח מורפולוגי (שמופעל על פי ברירת מחדל בחיפוש הרגיל).
  טכנולוגיית החיפוש והמורפולוגיה המשולבת במנוע החיפוש החדש מבוססת על מערכת "אינטרטקסט" (InterText) של חברת SPL. הניתוח המורפולוגי מאפשר לזהות את כל צורות הכתיב וההטיה של מלות החיפוש. הניתוח מזהה כל הטיה של מילות החיפוש (אשה/נשים/אשתי/נשותינו) ומזהה שורשים של מילים בכתיב מלא וחסר.
  רוב הדפים שנסרקו באינדקס של מנוע החיפוש הם עמודי HTML סטטיים, אם כי המנוע מאתר גם מסמכי וורד, PDF וחלק מהמידע הדינמי המופיע במסדי נתונים ממשלתיים. בעתיד ישולבו במנוע החיפוש ממשקי XML שישלפו יותר תכנים דינמיים מתוך מסדי הנתונים.
  לאחרונה הושק גם אתר הממשל הזמין הישראלי בכתובת First.gov.il. האתר, שפותח בהשראת First.Gov של הממשל האמריקאי, מרכז את כל שירותי הממשל הזמין בישראל. מטרת האתר היא להפנות את הגולשים לשירותים שניתנים ברשת על ידי משרדי ממשלה ומוסדות, ולחשוף מידע החבוי באתרי הממשל השונים. חלק מהשירותים ניתנים בתשלום, דרך הקניון הממשלתי המקוון וחלקם חינם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים