שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליאור בן ה-15 התאבד "כדי לא להיות לנטל כלכלי"
  אמו של ליאור אלמליח, אם חד הורית, סובלת ממצוקה כלכלית, ודירדתם נותקה מהחשמל בשל חוב. בפתק שהשאיר הסביר ליאור את ההתאבדות: "אני עולה לך הרבה כסף"

  טרגדיה קשה בפתח תקוה: "אני מצטער שגרמתי לך סבל רב. אני עושה לך הרבה צרות ועולה לך הרבה כסף. אני מצטער שאת סובלת. הבן שלך שאוהב אותך". כך כתב אתמול (יום ג') הנער ליאור אלמליח בפתק שהשאיר לאמו, זמן קצר לפני שהתאבד בתלייה בביתו שבפתח-תקווה.
  ליאור היה אמור לחגוג בשבוע הבא את יום הולדתו ה-15. הוא נולד בקנדה, ואמו עלתה אתו ארצה "כדי שיהיו לו חיים טובים יותר", כדבריה. מאז גיל ארבע הוא התאמן בג'ודו, ובשלוש השנים האחרונות זכה שלוש פעמים ברציפות באליפות הארץ בג'ודו למשקל שלו. מאמניו ניבאו לו עתיד בינלאומי בתחום.
  אמו של הנער, ורדה, אם חד הורית, סובלת ממצוקה כלכלית קשה. למרות זאת, היא התנדבה לשירות מילואים פעמיים בתקופה האחרונה, ואף אימצה חייל בודד. לדבריה, בשום שלב לא הראה בנה סימני מצוקה.
  אתמול בבוקר ניתקו את החשמל בדירת השניים בשל חוב של 480 שקלים. האם שילמה את החשבון בטלפון, והלכה לחברת החשמל כדי להסדיר את חיבורה מחדש. "כאשר נכנסתי הביתה", סיפרה האם, "ראיתי את הילד תלוי בסלון בחגורת הג'ודו שלו. בהתחלה חשבתי שהוא צוחק אתי, אבל כשהתקרבתי - הבנתי את גודל האסון".
  האם הזעיקה צוות של מד"א, שקבע את מותו של הבן. ליד הגופה נמצא מכתב ההתאבדות, בו הסביר ליאור לאמו שהוא חש שהוא מהווה נטל על חייה, והוא מעדיף למות, כדי שהיא תוכל להסתדר טוב יותר מבחינה כלכלית.
  "ניתקו לנו את החשמל והוא לקח את זה קשה", אמרה האם, "אני מאשימה את חברת החשמל בחוסר רגישות".

  חברת החשמל: אסור לנו ע"פ חוק לוותר על תשלום

  דובר חברת החשמל, דדי גולן, מסר בתגובה: "חברת החשמל פועלת לפי חוק, ללא הבדל בין הלקוחות. בתקופה האחרונה אותה לקוחה אינה משלמת באופן סדיר את חשבונותיה. נשלחה אליה התרעה בטרם ניתוק, ובתום פרק הזמן שניתן לה, נותקה היום מרשת החשמל, ולאחר מספר שעות, כאשר שילמה את חובה, חובר החשמל מחדש לביתה.
  לחברת החשמל אסור על-פי חוק לוותר על תשלום, וזה נוגע לכל הלקוחות. במקרים של מצוקה כספית, מפנה החברה את הלקוחות לגופים הסוציאליים המטפלים במקרים מעין אלה. בכל מקרה, מדובר במקרה מצער ביותר, ואנו שולחים את תנחומינו למשפחה".

  הרבה יותר מתאבדים

  מלשכת שר הרווחה, זבולון אורלב, נמסר כי בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, נרשמה מתחילת השנה עליה של כמאה מקרי התאבדות.
  כמו כן, בשנת 2002 נרשמה עליה של 65% במקרי ההתאבדות בישראל, לעומת שנת 2001. רבים ממקרי ההתאבדות שאירעו לאחרונה מיוחסים למצב הכלכלי הקשה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפרודוקציה
  ליאור אלמליח. "מצטער את סובלת, אמא"
  צילום: רפרודוקציה
  צילום: טל כהן
  האם, ורדה אלמליח
  צילום: טל כהן
  מומלצים