שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משפט ברגותי: עימות חריף בין השופטת לתובעת
  חבר השופטים התקשה להבין מדוע התביעה מתעקשת לזמן להעיד שוטרים שנכחו בזירות פיגועים. "מה הקשר אלי?" שאל מרואן ברגותי. "גם לי לא ברור", העירה השופטת. התובעת הגיבה: "אתם מעירים לנו מהיום הראשון". וזה לא נגמר

  עימות בין התביעה לשופטים במשפט ברגותי: מאז תחילת שלב ההוכחות בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שרר מתח רב בין נציגת התביעה, עו"ד דבורה חן, לחבר השופטים. היום (ד') הגיע המתח לשיאו בעימות מילולי חריף בין חן לשופטים - שהגיע עד איום בפנייה ללשכת עורכי הדין.
  לבית המשפט הגיעו הבוקר שוטרים שהיו בזירות פיגועים כדי להעיד נגד ברגותי. השופטים, ובראשם סגנית נשיא בית המשפט, השופטת שרה סירוטה, טענו כי אין צורך בהבאת העדים הללו - ויש להסתפק בהגשת המסמכים הרלוונטים לבית המשפט. לאחר שהעידו שני שוטרים, קם מרואן ברגותי על רגליו ואמר: "אני לא מבין על מה אתם מדברים. מה הקשר שלי לזה?"
  השופטת סירוטה הגיבה בעוקצנות: "גם לי לא ברור". ברגותי הוסיף: "אני שנה בחקירה ואני לא מבין על מה מדברים. מה הקשר שלי? אני לא רוצה לשאול את העדים וחוזר על עמדתי. אני לא מבזה את בית המשפט, אבל אני לא מכיר בזכותו לשפוט אותי. אתם עושים הצגה ושטיפת מוח לעם הישראלי. יש לי עמדה והיא ששום דבר לא מצדיק פגיעה בחפים מפשע. רק אתמול היה חיסול ונהרגו אנשים חפים מפשע. מדינת ישראל מנהלת מלחמה נגד עם שלם".
  התובעת דבורה חן זעמה וטענה כי בית המשפט "מעיר לתביעה מהיום הראשון". השופטת סירוטה הגיבה: "תגישי תלונה, אבל כשאת פה תתנהגי בנימוס. את לא מכבדת את בית המשפט. אנחנו מעירים לך. העדים יכלו לכתוב זכרון דברים. את מביאה עדים לא רלוונטים. אני מבקשת ממך לא לענות לי. אנחנו נעביר את זה ללשכת עורכי הדין - אם תמשיכי לצעוק ככה אנחנו לא ננהל את המשפט".
  עורכת הדין חן אמרה בתגובה כי שיקול הדעת בשאלה אלו עדים להביא לבית המשפט נתון בידי התביעה. האווירה באולם נרגעה מעט, אולם נראה נותרה טעונה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השופטת סירוטה. תתנהגי בנימוס
  דודו פריד
  חן. תפסיקו להעיר לי
  דודו פריד
  מומלצים