שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  כפר ראשון מסוגו יוקם בנגב
  עד אוקטובר 2004 יאכלסו את הכפר הייחודי כ- 150 סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון. את הפרוייקט הגו שבעה צעירים מירושלים

  פרוייקט נדל"ני ראשון מסוגו קורם בימים אלה עור וגידים: כפר ייחודי, שאמור לאכלס כ- 150 סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון ו-50 יזמים צעירים, עומד להיבנות על שטח של כ-30 דונם במתחם מושב אשלים שברמת נגב.
  הפרוייקט הינו יוזמה של שבעה צעירים מירושלים, בשנות העשרים לחייהם, שהקימו לפני כשמונה חודשים את עמותת "איילים" במטרה לקדם את הרעיון.
  "הצבנו לעצמנו מטרה ליישב את הנגב בהתאם לחזונו של בן גוריון", סיפר מתן דהאן (23), העומד בראש העמותה. "בכפר הזה, שיהיה ראשון מסוגו בעולם, יתגוררו סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון, שעתידים ליהנות ממלגת לימודים ושיתחייבו למעורבות חברתית רחבה בקהילה. חוץ מהסטודנטים, יתגוררו בכפר גם עשרות יזמים צעירים, שיזכו למגורים מוזלים ולגיבוי לוגיסטי מטעם גופים גדולים שקשורים אלינו. השאיפה שלנו היא ליצור כפר שישמש כחוות הכשרה ליצירת גרעיני התיישבות, ושמכאן ייצאו הצעירים להתיישבות קבע ברחבי הנגב".
  דהאן וחבריו כבר הספיקו לעניין גורמים ציבוריים ופרטיים בהקמת הכפר. לפני כשלושה שבועות הם נועדו בנושא עם ח"כ שמעון פרס, ובקרוב הם אמורים להיפגש עם גורמים בכירים במשרד האוצר על מנת לקדם את מימון הקמת הפרוייקט. התוכנית גם זכתה לברכתם של יועץ ראש הממשלה לענייני התיישבות, מנהל מחוז הדרום בסוכנות היהודית וראשי מועצת רמת נגב.
  לאחרונה קיימו חברי העמותה סיור היכרות לתומכי הפרוייקט, ובקרוב ייחתם הסכם בין ראשי עמותת "איילים" לבין מועצת רמת נגב והסוכנות היהודית להקמת וניהול כפר הסטודנטים. על פי התוכנית, תחל הקמת המבנים בכפר המתוכנן בחודש ספטמבר הקרוב, והאכלוס המתוכנן לחודש אוקטובר 2004.
  עלות הקמת הכפר מוערכת בכ- 35 מיליון שקלים, והיא תמומן על ידי הסוכנות היהודית וגורמים ציבוריים ופרטיים. לאחרונה גם הודיעו ראשי קרן רש"י-סאקטא על נכונותם להעביר לטובת הפרוייקט סכום התחלתי של חצי מיליון שקלים.

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כפר ראשון מסוגו יוקם בנגב"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים