שתף קטע נבחר

תוכנית להקמת מוזיאון לעיצוב בחולון

המוזיאון יוקם במקום הספרייה המרכזית-מיטרני, שתכולתה "עוברת דירה". עלות השיפוצים: 14 מיליון שקל. סגן ראש העירייה, מוטק'ה נתנזון: "המוזיאון יתרום לחולון בדיוק כמו שמוזיאון הילדים תורם לה"

התוכנית המעודכנת להקמת המוזיאון הישראלי לעיצוב בחולון הוצגה לאחרונה בעיריית חולון. המוזיאון אמור להחליף את הספרייה המרכזית – מיטרני, שצפויה להתפנות במהלך חודשי הקיץ ותכולתה תעבור למדיאקט.
עפ"י התוכנית, בתום העברת הציוד מהספרייה יחלו עבודות השיפוצים להתאמת המבנה לצורכי מוזיאון העיצוב, ולטענת עיריית חולון בהשקעה של כ-14 מיליון שקל. הרעיון הוא להרוס את המקום עד היסוד ולבנות אותו מחדש.
סגן ראש העירייה, מוטק'ה נתנזון, תומך בהקמת המוזיאון. "מוזיאון העיצוב יכול לתרום לחולון בדיוק כמו שמוזיאון הילדים תורם לה. צריך רק לראות איפה חולון נמצאת ואיפה בת ים נמצאת, ואז להסיק לגבי חשיבות מרכזי תרבות לעיר. אני לא רוצה להידמות לבת ים. לנו יש תרבות משלנו, אורח חיים משלנו, אנו מתנהגים אחרת. יש לנו סדר עדיפות שונה למען הציבור ומבחינת ההשקעות. אנו עירייה מאוזנת תקציבית, והרבה יותר טובה מעירייה שנזקקת לפשוט יד כמו עיריית בת ים".
דוברת עיריית בת ים, אתי תלמי, מסרה בשם ראש עיריית בת ים, יהושע שגיא: "כשם שאני לא קובע את סדר העדיפות של חולון, שחולון לא תקבע את סדר העדיפות שלי".
בניגוד לנתנזון, חבר דירקטוריון מוזיאון הילדים הישראלי, אילן לוי, לא נלהב מהרעיון. לוי חושש שהתושבים יצטרכו לשאת בעליות: "צריכה להישאל השאלה איך בכלל הגיעו לרעיון הקמת המוזיאון. העירייה ממציאה מוזיאונים על דעת עצמה בלי לשתף אותנו. לצערנו הסבסוד של המוזיאונים ייפול על גב התושבים".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקווים לשכפל את הצלחת מוזיאון הילדים
מומלצים