שתף קטע נבחר

רוצים חולון ספורטיבית

"במקום שנוער יסתובב ברחובות, יהיה לו עכשיו היכן להוציא את המרץ". ראש העירייה הציג את תוכנית האב לספורט בחולון

במסיבת העיתונאים שנערכה לאחרונה בחולון הוצגו ההשקעות המתוכננות בתחום הספורט במוסדות החינוך בעיר. על פי התכנון, ישודרגו מתקני הספורט בבתי הספורט בהיקף של מיליון וחצי שקל.
תוכנית האב מורה בין היתר על הפניית תלמידי בתי הספר לפעילויות ספורטיביות בלתי פורמליות במסגרות הקיימות. לימודי השחייה, למשל, יחלו על פי התוכנית כבר בכיתה ב' במקום בכיתה ה', כנהוג כיום. במסגרת שיעורי הספורט יערכו מבדקים לאיתור כישרונות כבר בכיתה ד' כשהמטרה היא להפנות את התלמידים שיאותרו למסלולים ספורטיביים המתאמים לכישרונם.
בחטיבות הביניים יושם דגש על תכנים חדשים בשיעורי ספורט, כמו מחול אירובי, עיצוב וחיזוק לבנות ושיעורי כושר גופני ומיומנות לבנים. במסגרת מוסדות החינוך הפורמלי תועבר סדנה בת עשרה שיעורים בנושא הגנה עצמית ובבתי ספר שבהם יש כיתות לקויי למידה תועבר פעילת 'אתגרים'. הפעילות תתרכז בשיפור הדימוי העצמי ובשיפור הביטחון העצמי, יכולת עבודה בצוות ועוד.
בבתי הספר התיכונים תתמקד הפעילות המעשית בתחום הספורט בשני נושאים: קידום הבריאות וההכנה לצה"ל. עוד מתוכנן לתלמידי התיכון יציאה למועדון הספורט ימית 2000, שבו הם ייהנו מחדר כושר, משחקי סקווש, שחייה, קרבות מגע, שיעורי מחול אירובי ועוד.
עלות התוכנית החינוכית בתחום הספורט נאמדת בלמעלה ממיליון שקל. ראש עיריית חולון, מוטי ששון, הודיע במסיבת העיתונאים על החלטתו לפתוח אולמות ספורט בעיר עד השעה 24:00 בלילה, ולא במתכונת מצומצמת כמו היום: "במקום שבני נוער יסתובבו ברחובות, יהיה לכם עכשיו היכן להוציא את המרץ שלהם. נקווה שאחרי הניסיון הראשון שנעשה, נרחיב את זה לאולמות נוספים", אמר ששון.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אופן
אולמות הספורט ישארו פתוחים עד חצות
צילום: חגי אופן
מומלצים