שתף קטע נבחר

מדונה תפרסם ספרי ילדים מבוססים על הקבלה

הזמרת הכריזה כי ספרי הילדים שהתחייבה לכתוב ל"פינגווין" יתבססו על טקסטים עבריים

בתחילת החודש פורסם כי מדונה חתמה על חוזה עם הוצאת הספרים "פינגווין" לכתיבת חמישה ספרי ילדים, שהראשון שבהם יראה אור בספטמבר השנה. השבוע מסתבר שספרי הילדים של מדונה יהיו כולם בעלי מסר חינוכי המבוסס על טקסטים עבריים מתוך הקבלה, אותם היא לומדת. הספר הראשון בסדרה ייקרא "The English Roses" ולדברי מדונה, בכתיבתו ביקשה לגעת בעומקים שאינם מצויים בספרים "התפלים והריקניים" שמצויים כיום בחנויות הספרים לילדים. היא הוסיפה כי רעיון כתיבת הספרים הוצע לה על-ידי מורה לקבלה ושבמקור תכננה לכתוב אותם במשותף עם בעלה, הבמאי הבריטי גיא ריצ'י.
בראיון שנתנה מדונה לערוץ המוזיקה VH1 מתחה ביקורת על ספרות הילדים הנוכחית, שלדבריה אינה מכילה כל מסרים חינוכיים ומועילים לחיים. "יש לי מורה שאצלו אני לומדת קבלה מזה שבע שנים והוא הציע שאכתוב סיפורים לילדים על דברים רבים שלמדתי דרך הקבלה. וזה מה שעשיתי", הוסיפה. לדבריה, בעלה לא השתתף לבסוף בכתיבה שכן היה עסוק בכתיבת תסריטים. "הוא היה מעורב כי הוא המבקר הכי גדול שלי. בכל פעם שמשהו עיצבן אותו הוא הבהיר באופן מובהק את העניין".
הדחף לכתיבת הספרים נולד, לדבריה, בעקבות הקראת ספרים לבתה, לורדס. "כעת אני מתחילה לקרוא לבני, אבל לא יכולתי להאמין כמה ריקניים ותפלים ספרי הילדים הללו", אמרה. "אין בהם מוסר השכל, הם עוסקים בנסיכה ובנסיך היפה שמגיע ונושא אותה לאישה, כלום לא קורה ואין בהם כל מאמץ. אף אחד לא שואל את הנסיכה לדעתה ואני לא רואה שאף אחד מהגיבורים מנסה להיאבק על דברים. אלו ספרים על שום דבר".
את מדונה ראיינה כוכבת הסדרה "וויל וגרייס" מייגן מלאלי, ששמעה ממנה מדוע היא מחלקת את זמנה בין לונדון לבין לוס אנג'לס. "אני מוצאת שאנשים באירופה הרבה יותר מתעניינים באיכות החיים ואינם בעלי אוריינטציית-עבודה כה מובהקת", אמרה מדונה. "הם לא מוכנים להישאר בעבודה 12 שעות ביום, הם יודעים יותר איך ליהנות מהחיים. אבל אמריקנים יודעים איך לעשות דברים באופן מהיר יותר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדונה והבעל. השאיר אותה לכתוב לבד
לאתר ההטבות
מומלצים