שתף קטע נבחר

התוכנית: מגדלים בכפר גבירול

ועדת התכנון והבנייה של עיריית רחובות אישרה שינוי בתוכנית פינוי בינוי בגבירול. המשמעות: בניית בניינים של 17-16 קומות

ועדת התכנון והבנייה של עיריית רחובות אישרה שינוי בתוכנית פינוי בינוי לפיו רוב מבני המגורים ייבנו לגובה של 16 עד 17 קומות, ולא ייבנו בתים צמודי קרקע. עם זאת, על פי החלטת הוועדה, התוכנית תאושר סופית רק לאחר שתושבי השכונה יגישו את התנגדותם, והתוכנית תידון במליאת העיר בפני כל חברי המועצה.
לחברת אביסרור היתר לבנות בשכונה כ- 900 יחידות דיור, לאחר שתגיע להסכמי פינוי עם התושבים המתגוררים במתחם. אביסרור אמנם שלחה מכתב לראש העיר ובו כתבה שהגיעה לסיכום עם שלוש משפחות בפרויקט, אך התושבים טוענים שמדובר בהסכמה עקרונית בלבד.
יו"ר ועד שכונת כפר גבירול, גבי גולן: "השאלה הגדולה שלנו היא איזה אינטרס יש לעיריית רחובות לשנות את תוכנית הבנייה. מדובר בפגיעה במשפחות שכבר חתמו על חוזה פינוי עם חברת הבנייה ג'נסיס שקנתה את האזור לראשונה, וקיבלו במסגרת התוכנית הקודמת בתים פרטיים.
"בתוכנית החדשה אין כוונה לבנות צמודי קרקע. אין גם בתים מדורגים שהקומות הראשונות שלהם כוללות שטחי קרקע. במקום זה יש בניינים עם ארבע קומות, ויש בתים של 17 קומות. להערכתו בתים כאלו ייהפכו לסלאמס. לא מדובר בבנייני יוקרה בברלי הילס עם שומר ובריכת שחייה. אלא בבנייה מאד בסיסית, צפופה מאד, שלא מתאימה לשכונת כפר גבירול. היא פוגעת במרקם של השכונה שמבוסס בעיקר על בנייה נמוכה.
"התוכנית הוגשה לוועדת משנה לבניין ערים ללא תיאום עם ועד השכונה. נתנגד לכל שינוי בה. לא ברור איך נתנה הוועדה יד להליך שקשור בבנייה לפני שהחברה מסיימת את המו"מ שלה עם תושבים יש משפחות שחמש שנים מתגוררות בדירות שכורות. היינו מצפים מהעירייה שתתחיל לדאוג להן.ראש העיר והוועדה פעלו בלי לשתף אותנו, אנחנו מרגישים מרומים".
עו"ד סורין גנות, המייצג שלוש משפחות, שלטענת אביסרור הגיעו עימם להסכם פינוי, מסר: "אמנם הגענו לסיכום עקרוני בדבר מספר דירות, אך טרם נחתם הסכם. עד שלא נדע את תמהיל הדירות, מיקומן, גודלן וטיבן – המו"מ יכול לעלות על שרטו. היזם לא יכול להחזיק את המקל משתי קצותיו: מצד אחד לא להתחייב כלפינו באופן סופי, ומצד שני להציג מצג כלפי ראש העיר שכביכול הכל מסוכם".
עו"ד של חברת אביסרור, יוסי שפטניצקי מסר: "אביסרור תעמוד בכל מה שהבטיחה לתושבים בחוזים חתומים. עם שלוש המשפחות הגענו להבנה על מספר הדירות שיקבלו. כדי להוזיל עלויות הוחלט על שינוי התוכנית ובנייה לגובה גב יותר ללא חניות תת קרקעיות. אנחנו מתכוונים להתחיל בבנייה בשנה הקרובה, אבל הקבלן צריך להרוויח, הוא לא יעבוד לחינם".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה גרם לעירייה לשנות את תוכנית הבנייה? (צילום אילוסטרציה)
מומלצים