שתף קטע נבחר

השר אלון יציג "תוכנית מדינית" בלי המונח טרנספר

פרסום ראשון: יו"ר מולדת מתכוון לפרסם בשבוע הבא תוכנית מדינית, שהמונח טרנספר הומר בה ל"חילופי אוכלוסין". לפי התוכנית, יש לפרק את הרשות ולהפוך את ירדן למדינה הפלסטינית

האם בני אלון (האיחוד הלאומי) החליט להצניע את מונח הטרנספר? שר התיירות צפוי לפרסם בשבוע הבא "תוכנית מדינית" שתהווה לדבריו "אלטרנטיבה למפת הדרכים האמריקנית", כך נודע ל-ynet.
אלא שבתוכנית לא מופיעה המלה טרנספר - המזוהה זה שנים עם מפלגת מולדת, ועם מקימה, רחבעם זאבי ז"ל. במקומה מדובר כעת על "חילופי אוכלוסין". בסביבתו של השר אילון מדגישים, עם זאת, כי אלון לא ויתר על רעיון הטרנספר.
בתוכניתו, מציע אלון לבצע כמה שלבים שיובילו לדעתו לסיום הסכסוך בין ישראל לפלסטינים. לא בטוח שהצדדים בסכסוך ימהרו לאמץ את רעיונותיו. ואלה הם שלבי התוכנית של אלון:
1. "פירוק הרשות הפלסטינית במתכונתה הנוכחית".
2. "חיסול הטרור".
3. "הקמת מדינה פלסטינית בירדן, כשהממלכה ההאשמית תכיר מחדש בהיותה מדינת הלאום של העם הפלסטיני, ותעניק אזרחות לכל ערביי יהודה, שומרון וחבל עזה".
4. "פיתוח ירדן". אלון מציע לבצע תוכנית לפיתוח כלכלי אזורי שבה ישראל, ארה"ב והקהילה הבינלאומית יפעלו יחד לפיתוח ארוך טווח של ירדן, כך שתשוקם כלכלתה, ותתאפשר קליטת מאות אלפי פליטים פלסטינים בתחומה.
5. "ישראל וארה"ב יקצו משאבים להשלמת התהליך של חילופי האוכלוסין ובסופו של דבר יוכרז על סיום הסכסוך, ויוכרז על יחסי שכנות ושיתוף פעולה בין ישראל ובין כל מדינות ערב, במסגרת של הסכם כולל שמשמעותו שתי מדינות לשני עמים".
אלון החל לדבריו לגבש את תוכניתו בחודשים האחרונים, יחד עם גורמים בימין ומומחים שונים בארץ ובעולם. הוא אף מתכוון להציג את התוכנית בפני "מעצבי דעת קהל בארץ ובארצות הברית", כדי שאלה יפעלו לאימוץ התוכנית במקום מפת הדרכים.
חבר הכנסת אילן ליבוביץ' מ"שינוי" אמר בתגובה לפרסום התכנית: "השר אלון צריך להתעורר משנתו העמוקה שהחלה ב-1993 וצריך להבין כי הרשות הפלסטינית היא עובדה מוגמרת, שאי אפשר להתעלם ממנה, כמו המדינה הפלסטינית שבסופו של תהליך תקום לצד ישראל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלון. "לפרק את הרשות"
רחבעם זאבי ז"ל. שינוי קו?
מומלצים