שתף קטע נבחר

אלון מזרחי: אברג'יל שחקן של קבוצות קטנות

אלון מזרחי משלים עם הירידה של הפועל כפר סבא לליגה הלאומית: "השחקנים לא היו טובים מספיק", משוכנע שישחק בעונה הבאה בליגת העל: "בכל מקום מעריכים אותי, יש לי הצעות רבות" ובעיקר מבקר בחריפות את חברו לקבוצה, יניב אברג'יל: "הוא לא חכם, אחרת הוא היה משחק בקבוצות גדולות כמוני"

אחרי שלא היסס להביע את דעתו בסוגיית אי זימונו לנבחרת ישראל, מתפנה חלוץ הפועל כפר סבא, אלון מזרחי, לסגור חשבון עם חברו לקבוצה, יניב אברג'יל. מערכת יחסיו של ה"אווירון" עם אברג'יל ידעה עליות ומורדות במהלך העונה ולא תרמה למאמצי הקבוצה להישאר בליגה - מאמצים, כפי שהתברר אתמול סופית, שלא הספיקו לכפר סבא שירדה ללאומית אחרי עונה אחת בלבד בליגה הבכירה.
"אני לא רב עם אף אחד", משיב מזרחי לשאלה לגבי אופי יחסיו עם אברג'יל ומשחרר ניצרה: "אוהבים ומעריכים אותי בכל מקום, ומה שיניב אומר לא מעניין אותי - אם הוא היה חכם, הוא היה משחק בקבוצות גדולות כמוני. אבל הוא לא מסוג השחקנים שלומדים, ובגלל זה הוא שחקן של קבוצות קטנות. ההתנהגות של אברג'יל בכפר סבא חריגה. לא ראיתי התנהגות כזאת בשום מקום אחר.
"עוד לא ראיתי שחקן שצועק על שחקנים באימון, מתחצף, מגיע לאימון ומתאמן מתי שהוא רוצה. כל שבוע שחקנים מדברים עליו בעיתון. זה שהוא הבקיע 17 שערים העונה לא אומר כלום, כי הוא יכול להבקיע רק בכפר סבא. אני, להבדיל מיניב, הבקעתי שערים בכל מקום - במכבי חיפה, בבני יהודה, אפילו בניס, בנבחרת ובבית"ר ירושלים - ובכמויות. איפה ששיחקתי תמיד נתתי תפוקה של מינימום 15 שערים בעונה, ולכן מעריכים אותי בכל מקום. חשוב לציין שהבקעתי העונה רק שער אחד בפנדל וכל יתר השערים היו שערי שדה, וגם בלי עזרה רצינית מהקישור".
אחרי ה"אני מאמין" שלו לגבי יכולתו של אברג'יל לעומת יכולתו שלו, מתפנה מזרחי לתאר את תחושותיו אחרי הירידה לליגה הלאומית: "ההרגשה לא טובה, אבל אין מה לעשות, צריך להמשיך קדימה".

- מה הסיבה העיקרית שבגינה כפר סבא ירדה ליגה?

"מההתחלה היו הרבה בעיות ובמחצית הליגה היינו צריכים להתחזק, אבל לא עשינו את זה וחבל. אשדוד, פתח תקווה ובני יהודה התחזקו ורק אנחנו לא".

- אלי טביב אמר שעם השמות שיש בכפר סבא, הוא לא חשב שהקבוצה תרד ליגה.

"היו שלושה שמות בכפר סבא. צריך לזכור שגרייב היה אמור לשחק כאן ולא נשאר בסוף. צריך לזכור ששיחקנו למעשה בלי שחקנים זרים. אנש דמירוביץ' הצטרף מאוחר יותר. קלאודיו מילאר כמעט לא שיחק. את רדולוביץ' אני לא מחשיב כי הוא היה כמעט כל הזמן פצוע. באשדוד ובפתח תקווה כל הזרים שיחקו וגם היו דומיננטיים. אצלנו הם לא באו לידי ביטוי ולא הוסיפו לקבוצה".

- אתה חושב שלתמיר בן חיים יש חלק בירידה של כפר סבא?

"תמיר עשה את המקסימום עם החומר הקיים. צריך להגיד את האמת - מבחינה מקצועית השחקנים לא היו מספיק טובים".

- אתה לא חושש שהירידה תטיל כתם על הקריירה שלך וקבוצות בליגת העל יחששו להחתים אותך?

"נהפוך הוא. זה רק חיזק אותי, כי אם בקבוצה כזאת אני מבקיע בלי עזרה של אחרים זה אומר הכל. זה גם אומר שאם הייתי בקבוצה טובה, היכולת שלי היתה טובה עוד יותר. אין סיכוי שלא אהיה בליגת העל בעונה הבאה. יש לי הצעות והמטרה שלי היא להיות מלך השערים של כל הזמנים. בלי נדר אני מקווה שזה יקרה בשנה הבאה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
לא שומר דברים בלב. מזרחי
צילום: דודו פריד
צילום: ראובן שוורץ
היו זמנים. מזרחי ואברג'יל
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים